BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye/Pelitköy'de dubleks daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996890
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : PELİTKÖY MAH. / ÇORUK
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

ZEYTİN EFE 16.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/368 talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) - Arşiv Birimi Yanı, Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/368 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir İli,Burhaniye İlçesi, Pelitköy Mahallesi, Çukurbağlar Mevkiinde bulunan 776 ada,16 parselde (eski ada parsel bilgileri;159 Ada, 4 Parsel) kayıtlı 296,03 m² yüzölçümlü bahçeli kargir dubleks ev nitelikli taşınmaz tam hisse ile Murat Koç adına kayıtlıdır.Taşınmaz Muratçeşme mevkii bitiminde Çukurbağlar mevkii başlangıcında yer almaktadır.Taşınmaz denize 250m, Çanakkale-İzmir karayoluna kuş uçuşu 1.50 km mesafededir.Çevresi yazlık amaçlı konut fonksiyonlu gelişmiş olup,yakın çevresinde kamusal ve sosyal donatılar bulunmamaktadır.Bölgede ulaşım ve altyapı sorunu bulunmamaktadır.Taşınmaz zemin +1 Normal kat + çatı katı olmak üzere toplamda 120,00 m² alanlı betonarme karkas yapı tarzında,ayrık nizamda inşa edilmiştir.Taşınmazın su basmanı,zemin katın bir kısmı ve balkon alınları taş kaplama olup,kalan kısımlar ise sarı renkte dış cephe boyalıdır.Taşınmazın giriş kapısı çelik,pencere ve balkon kapıları pvc doğrama olup,ön cephe terasta pergola bulunmaktadır,eski yapıdır.
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; Ayrık Nizam,2 kat,ön bahçe mesafesi:5m , yan bahçe mesafesi:3m ,Taks:0.20 , Kaks:0.40 , yapılaşma koşullarıyla Konut Alanı lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) - Arşiv Birimi Yanı, Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/368 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR