BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye/Memiş Mahallesi'nde 3+1 120 m2 daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981956
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : MEMİŞ MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 17.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1318 esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/1318 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Memiş mahallesi, Hanifeoğlu mevkii, 386 ada 93 parselde 4 katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmazda 100/320 arsa paylı, birinci kat, mesken nitelikli 2 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Burhaniye ilçe merkezine yakın konumda Memiş mahallesi olarak tapuda geçen, ancak Bahçelievler mahallesi olarak adres kayıt sisteminde olan bölgededir. Taşınmazın bulunduğu bölge Burhaniye ilçesinin yeni yerleşim yerlerinden olup, yaz-kış oturum sürekli olmaktadır. Bölge orta gelir grubunun ikamet ettiği bölge olup, taşınmaza toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır. Taşınmazın altyapı ve üstyapı imkanları tamdır. Taşınmaz Burhaniye Otogara 1.200 metre, Çanakkale-İzmir Karayoluna 230 metre ve Burhaniye şehir merkezine yakın konumludur. Taşınmazın çevresinde yeni yapılan 3-4 katlı apartmanlar ile yer yer boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yürüme mesafesinde olup, sosyal donatı alanları içerisindedir.
Mesken nitelikli 2 nolu bağımsız bölümün bulunduğu binanın bulunduğu parsel çevresi beton duvar ile çevrilmiş olup, parselde bina harici alanlar çim peyzaj alanlarıdır. Bina dış cephesi dış cephe boyalı, ana bina giriş kapısı bulunmamakta, merdiven holü ve sahanlığı dış cepheli, bina içi merdiven hol ve basamakları mermer, korkulukları alüminyum doğrama imalattır.
2 nolu bağımsız bölümün binanın birinci katında tek daire olarak konumlanmakta olduğu, içerisinde 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc, 1 wc ve 3 balkon bulunmakta olduğu, 120 m2 kullanım alanlı olduğu, daire giriş kapısının çelik kapı olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi 2770. Cadde No:20/2 Burhaniye / BALIKESİR
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde ayrık nizam 3 kat, Taks:0,40, ön bahçe mesafesi 5 metre, yan bahçe mesafesi 3 metre yapılaşma koşulları ile konut alanı lejantında bulunduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1318 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR