BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye Kocacami Mahallesi'nde 3+1 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041407
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : KOCACAMİ MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/37 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/37 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda : Balıkesir ili Burhaniye ilçesi, Kocacami Mah. Eski Hükümet Cad. mevki, 144 ada, 38 parsel, kat 4, çatı arası, 255,58 m2 yüzölçümlü, dubleks mesken nitelikli, 13 numaralı bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır. Kıymet Taktiri Raporuna Göre : Eski Hükümet Caddesi ve Müderris Şükrü Sokak cepheli ana yapıda mesken girişleri Müderris Şükrü Sokak cephesinden sağlanmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, giriş kapısı cam bölmeli demir doğramalı olup , merdivenler mermer , sahanlıklar seramik kaplamadır. Ana yapıda 4. katta konumlu olan ve çatı katı eklentisi ile birlikte dubleks mesken olarak kullanılan 13 nolu meskende giriş kapısı çelik, iç kapıları panel, pencere ve balkon kapıları ahşap görünümlü pvc doğramalıdır. Üst kata ulaşım merdiveni granit mermer doğrama olup, 4. kat seviyesinde salon, mutfak, wc ve balkon, çatı katında 3 oda, 1 banyo ve açık teras kullanımlıdır. Taşınmazda salon ve odalarda zeminler laminant parke, diğer mahallerde ise seramik kaplamalıdır. Mutfak bölümünde lake dolaplar , çimsan tezgah ve ankastre ürünler kullanılmıştır. Banyo bölümlerinde duvarlar fayans kaplama olup, hilton lavoba ve duşakabin tercih edilmiştir. Açık terasın üst bölümü kısmi olarak kapatılmıştır. Kalorifer tesisatı olan ana yapı asansörlüdür. Taşınmazın : Yaklaşık 5 yıllık yapının, 4. katında ve çatı katında konumlu, 4. kat girişli kat dubleksi kullanımlı olduğu görülmüştür. Konutun fiili olarak yaklaşık 110,00 m2 kapalı alanlı ve 30 m2 teraslı olmak üzere brüt 140 m2 kullanımlı bakımlı durumda bina olduğu görülmektedir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında;bitişik nizam 5 kat, ticaret+konut alanında kalmaktadır.Ön bahçe çekme mesafesi 0 m yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR