BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye Kocacami Mahallesi'nde 2+1 80 m² dubleks konut icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080913
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : KOCACAMİ MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 11.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/257 talimat
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye), Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/257 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Kocacami Mahallesi, 128 ada, 101 parsel, 123,32 m2 yüzölçümlü, dördüncü + çatı arası kat , 8 nolu bağımsız bölüm , dubleks mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır.Kıymet Taktiri Raporuna Göre :Taşınmaz Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Kocacami Mahallesi, Dolunay Sokak, No: 2, İç Kapı No:8 posta adresinde bulunmaktadır.Ana taşınmaz Burhaniye İlçesi Kocacami Mahallesi, 128 ada, 101 parsel, 123,32 m2 yüzölçümlü 'arsa' vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz ana taşınmaz içerisinde kat irtifakı kurulmuş, 6721/62084 arsa paylı, dördüncü kat -çatı arası 8 nolu dubleks mesken niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz bina çevresinde Burhaniye İli Kocacami Mah. Merkezi bölgesinde yer alan 4-5 katlı apartman türü taşınmazlar bulunmaktadır.Taşınmazların katları dükkan işyeri, kafe, restaurant gibi ticari yapılar olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz parseli çevresi eski yerleşim bölgelerinden olup, gelişimini tamamlamış ve çevresinde boş arsa bulmak güçtür.Taşınmazın bulunduğu bölgede yaz-kış oturum yoğun orta sınıf gelire sahip vatandaşların oturduğu bölgedir.Taşınmaz ilçe merkezi konumlu, önündeki Hürriyet Caddesi üzerinden toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı tamdır.Taşınmaz yakın çevresinde Burhaniye Cumhuriyet Meydanı, Burhaniye Eski Otogar, Burhaniye Koca Cami,Kuva-i Milliye Müzesi bulunmaktadır.Taşınmaz Burhaniye İlçe merkezinin doğusunda konumlu merkeze kuç uçuşu 250 metre yürüme mesafede bulunmaktadır.Taşınmaz kullanım olarak alt kat 55 m2 çatı arası katı 25 m2 olmak üzere 80 m2 net kapalı kullanım alanlıdır. Taşınmaz alt katta antre ,1 mutfak, 1 oda, 1 salon, 1 tuvalet banyo mahallerinden,taşınmaz çatı katında merdiven holü, 1 oda, ve 1 tuvalet banyo mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmazın çatı katında 62 m2 kullanım alanlı teras alanı bulunmaktadır.Taşınmaz bina dış cephesi cadde bölümünde kompozit dış cephe kaplama diğer bölümlerde sıva üzeri boyalı dış cephe boyalı imalattır.
İmar Durumu :5 kat yapılaşma koşullarıyla ticaret lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye), Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/257 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR