BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burhaniye/Geriş'de daire icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023418
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : GERİŞ MAH. / BURHANİYE
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 10.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/434 talimat
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/434 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Geriş mahallesi, Sinanbağlar mevkii, 496 ada, 3 parselde "bodrum katta depoları bulunan beş katlı yirmişer meskenli on dört bloklu kargir apartmanlar ve arsası" nitelikli 18.971,77 m2 yüzölçümlü ana taşınmazda 10/2872 arsa paylı, F blok, 4.kat, mesken nitelikli 17 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmazın Cuma semt pazarına uzaklığının 285 metre, E 87 Çanakkale-İzmir Otoyoluna uzaklığının 750 metre, Ören denizine uzaklığının 2.500 metre, Adliye Sarayına uzaklığının 1.500 metre ve İskele Limanına uzaklığının 4.500 metre olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Ayrık blok nizamda yapılı F blokta bodrum katta kömürlükler, sığınak ve depo, diğer tüm katlarda 4 adet mesken nitelikli daire olduğu, zemin+4 normal kat (toplam 5 kat) olan binada 20 adet bağımsız bölüm daire olduğu, ana yapıda dış cephenin tadilat görmüş olduğu, giriş kapısının cam bölmeli demir doğrama olduğu, zeminin karo mozaik, merdivenin dökme mozaik, korkulukların ise demir ferforje olduğu, taşınmazın giriş kapısının ahşap doğrama olup içinin görülemediği bilirkişi tarafından raporda belirtilmiştir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; tercihli konut alanları lejantında kalmakta olup, blok nizam, 5 kat, Taks:0.24, Kaks:1.20 yapılaşma koşullarına tabidir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında Burhaniye 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2014/330 esas sayılı dosyasından ihtiyati tedbir bulunmakta olup, mahkeme tarafından tedbirin icrai satışa engel teşkil etmediği bildirilmiştir. Başkaca şerhler tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/434 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR