YEŞİLOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur/Yeşilova'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

YEŞİLOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996516
Şehir : Burdur
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/141 Talimat
Muhammen Bedeli
:
32,985 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
YEŞİLOVA BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YEŞİLOVA
İCRA DAİRESİ
2016/141 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Burdur İl, Yeşilova İlçe, 814 Parsel, HARMANLI Mahalle/Köy, GEVENLİ Mevkii, Taşınmaz kargir ev ve arsa vasfındadır. Parsel üzerinde taban inşaat alanı 98,78 m2 olan tek katlı bina vardır. Bina giriş kapısı demir profilden olup, boyasız ve küflenmiştir, doğramalar ahşap ve boyasızdır, bina üzerinde kiremit çatı örtüsü vardır, çatı altı ahşap tavanlıdır. Konut olarak yapılmış ancak depo olarak kullanılmaktadır. Bina duvarlarında çatlaklar oluşmuş ancak bu çatlaklar sıva tamiri ile kapatılmıştır. Bina dış duvarı sıvalıdır, bina yığma kargir olarak yapılmıştır, bina birim fiyatı 198,00-TL/m2 olup % 40 yıpranma yapı vardır. Arsa hafif eğimli olup birim fiyatı 25,00-TL/m2,Arsa Burdur-Yeşilova asfaltı üzerindedir. Tek katlı yapı değeri 11.735,00-TL, arsa değeri 21.250,00-TL olup toplam değer 32.985,00-TL dir.
Adresi : Harmanlı Köyü Gevenli Mevkii Yeşilova / BURDUR
Yüzölçümü : 850 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 32.985,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyada mevcuttur.


1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : YEŞİLOVA BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR