BURDUR İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur/Merkez'de 108 m² daire icradan satılıktır

BURDUR İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059227
Şehir : Burdur / Merkez
Semt-Mahalle : ÖZGÜR MAH. / ÇEŞMEDAMI
Oda Sayısı : 2+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5376 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
BURDUR ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU - ADLİYE HİZMET BİNASI GİRİŞ KAT MERKEZ / BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURDUR
İCRA DAİRESİ
2019/5376 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Burdur, Merkez, Özgür Mh., 796 ada, 6 parsel no ile tapuya kayıtlı taşınmazın A Blok 8 Nolu Bağ. Bölümü. Taşınmaz Sanayi Sitesine kuş uçuşu 300 m, Ercan Akın Fen Lisesine 310 m, Burdur Otogarına 510 m mesafede yer almaktadır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Bölgede yapılaşma devam etmektedir. Taşınmaz 1.786,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde 2 bloklu site içerisinde yer almaktadır.Söz konusu A Blok bina bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır. Bina girişi projesinde bodrum kattan gözükmekte olup mahallen zemin seviyesindedir. Bina dış cephesi klasik boyalıdır. Merdiven sahanlıkları ve basamaklar yerinde dökme mozaik beton kaplamadır. Apartman kapısı ferforje demir doğramadır. Asansör bulunmamaktadır. 8 nolu bağımsız bölüm girişin bodrum kattan (mahallen zemin seviyesi) sağlandığı binada 1. Katta (mahallen 2. Kat konumlu) yer almaktadır. Kuzey ve batı cephelidir.Taşınmazın alanı brüt 122 m²net 108 m² alana sahiptir. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, banyo, wc, mutfak ,1 balkon, hol hacimlerinden oluşmaktadır. Salon kısmı pvc ile ikiye bölünmüştür. Taşınmazın iç kısmında duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke kaplamadır.Banyo-wc ıslak hacimleri 2.Kalite seramik kaplamadır.Mutfak dolapları suntalam tezgah granittir. İç kapılar ve daire kapısı ahşaptır. Pencere doğramaları Pvc dir. Isınma soba ile yapılmaktadır.
Adresi : Aydınlıkevler Mah, Milli Egemenlik Cad, A Blok, No:52/8BURDUR
Yüzölçümü : 108 m²
Arsa Payı : 50/800
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam 5 kat Taks:0,40 Kaks:2 arka bahçe mesafesi h/2 ön bahçe mesafesi 5 m yan bahçe mesafesi 3 m, belli kısmı ayrık nizam 4 kat Taks:0,40 Kaks:1,20
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : BURDUR ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU - ADLİYE HİZMET BİNASI GİRİŞ KAT MERKEZ / BURDUR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5376 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR