TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur/Karamanlı'da müştemilatlı ev ve bahçesi icradan satılıktır

TEFENNİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065650
Şehir : Burdur / Karamanlı
Semt-Mahalle : KILAVUZLAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/99 Talimat
Muhammen Bedeli
:
233,145 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tefenni belediyesi satış salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEFENNİ
İCRA DAİRESİ
2018/99 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Karamanlı İlçe, 2034 Parsel, KILAVUZLAR Mahalle/Köy, Burdur ili Karamanlı ilçesi Kılavuzlar köyü taksim mevkii 2034 parsel betonarme ofis, ev ahır, depo ve tarlası vasfındadır. Parsel üzerinde daha önce yapılı olan binaların taban betonları ve bu yapılara ait enkazlar, ihata duvarı, zemin parke kilit taşı bulunmaktadır. Parsel etrafını çevreleyen zemin eğimine uygun olarak yüksekliği kademelidir. Tabanı 0,50 m genişliğinde temel üzerine 0,25 m genişliğinde 1,20 m. yüksekliğinde betonarme ihata duvarı vardır. Toplam duvar uzunluğu 554,70 m'dir. İhata duvarı IA sınıfı bir yapıdır. Parselin toplam yapı alanı 4299,43 m2 dışındaki 6.090,06 m2 alan parke taşı kaplama alanından kısmi sökülmüş ve taşınmış, parke taşları ancak 5.000 m2 alanda döşeli olarak durmaktadır. Çevrede yerleşim yerlerini olmaması, parke taşlarının sökülebilir ve kullanılabilir olması mevcut döşeli parke taşları da sökülerek taşınıbilir vaziyettedir.
Adresi : Kılavuzlar köyü
Yüzölçümü : 10.398,49 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 233.145,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Tefenni belediyesi satış salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR