GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur Gölhisar'da 1416 m² müştemilatlı ev ve bahçe icradan satılıktır

GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152875
Şehir : Burdur / Gölhisar
Semt-Mahalle : İBECİK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 1416
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/328 Talimat
Muhammen Bedeli
:
164,403 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Gölhisar Belediyesi Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLHİSAR İCRA DAİRESİ

2019/328 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu, Burdur İl, Gölhisar İlçe, İbecik Köy, Köy içi mevkiinde bulunan, 2356 Parsel, tapu kayıtlarında iki katlı kargir ev ahır ve bahçesi niteliğinde kayıtlı olup 1416 m2 alanlıdır. Parsel %5-40 eğimli, killi-tınlı toprak yapısında olup köy yerleşim alanındadır. Keşif tarihi itibariyle parsel sınırlarında ve içerisinde değişik yaş ve miktarlarda muhtelif meyve fidanları vardır. Parsel üzerinde tek katlı yapı, ahır, 2 adet depo bulunmaktadır. Tek katlı yapı 124,00m2 alanlı yığma yapıdır. 3 oda, 1 mutfak antre, giriş holü, hela ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Taban döşemesi kısmi laminant parke, kısmi ahşaptır. Tavan döşemesi ahşap ve boyalıdır. Duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Kapı doğramaları ahşap ve boyalıdır. Pencere doğramaları kısmi plastik, kısmi ahşap ve boyalıdır. Isınma sobalıdır. Çatısı kırma çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Yapı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre III. Sınıf A grubundadır. Ahır 62,00m2 alanlı yığma yapıdır. Duvarları kesme taş ile örülü ve sıvasızdır. Taban toprak, tavan ahşaptır. Kapı doğraması ahşap, çatısı beşik çatılı ve kiremit ile örtülüdür. Yapı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre I. Sınıf A grubundadır. Depo olarak kullanılan 1 nolu yapı 9,00 m2 alanlı yığma yapıdır. Taban beton, tavan direk çatılıdır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre I. Sınıf A grubundadır. Depo olarak kullanılan 2 nolu yapı 148,00m2 alanlı çelik konstrüksiyonlu yapıdır. Demir aksamı boyalıdır. Taban beton, tavan direk çatılıdır. Çatısı beşik çatılı ve trapez oluklu sac ile örtülüdür.Yapı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren tebliğe göre II. Sınıf A grubundadır.
Adresi : Burdur İl, Gölhisar İlçe, İbecik Köyü, Köy içi mevkii, 2356 parsel sayılı taşınmaz
Yüzölçümü : 1.416 m2
Kıymeti : 164.403,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde 27/01/2020 tarih ve 293 yevmiye numarası ile "3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir" şerhi vardır.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Gölhisar Belediyesi Toplantı Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/328 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR