İZMİR 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Buca Yıldız'da site içinde daire icradan satılıktır

İZMİR 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960667
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : YILDIZ MAH. / BUCA
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Yerden Isıtma
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/45 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
20. İCRA DAİRESİ
2019/45 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Buca İlçesi, Dumlupınar Mahallesi,Cilt:134, Sayfa:13195, Ada:10654, Parsel:2, Yüzölçümü:4.914,00 m2 miktarlı arsa cinsi taşınmazda A Blok, 1. Kat, 4 Bağımsız Bölüm numaralı 10/940 arsa paylı, mesken cinsi taşınmaz. Satış konusu taşınmaz Kent Buca Yaşam Evleri Sitesi içerisinde olup 11 katlı binanın 1. katında olduğu tespit edildi. Meskenin işyeri olarak kullanıldığı ancak dairenin 3 oda bir salon mutfak , banyo, wc ve kilerden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Odalardan birinde ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Dış kapı çelik, iç kapılar ahşap,salon ve odalar yer döşemesi laminant,mutfak koridor ve ıslak zeminler seramiktir. Banyoda duş kabini bulunmaktadır. Mutfakta hazır mutfak dolapları ve ankastre seti bulunmaktadır. Dairenin geniş bir terası bulunmakatdır. Binada çift asansör bulunmaktadır. Isınma merkezi sistem doğalgaz ve yerden ısıtma sistemiyle yapılmaktadır. Sitenin havuzu bulunmakla güvenlik sistemleri ile güvenlik görevlisi olduğu görülmüştür. Satış konusu 1. kat 4 Bağımsız bölüm numaralı dairenin net alanı :121,00 m2 dir. Ayrıca sadece bu bağımsız bölümün kullanabileceği 140,00m2 terası bulunmaktadır.Taşınmaz her tür belediye hizmetinden yararlanmaktadır."denilmektedir
Adresi :Yıldız Mahallesi, 200/16 Sokak, No:1-3 de A Blok İç Kapı No:4 Buca/İzmir
İmar Durumu : Müdürlüğümüz dosyasında mevcut Buca Belediye Başkanlığı 14/02/2019 tarihli yazılarında "Satış konusu taşınmazın bulunduğu alanın, yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam Dört Kat, ön bahçe mesafesi 5,00m. Yan bahçe mesafesi 3,00m. (A-4,5/3) şeklinde yapılanma koşullu konut alanında kaldığı görülmüştür"denilmektedir
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca İİK.nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının,tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR