İZMİR 14. İCRA  DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Buca/Tınaztepe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944926
Şehir : İzmir / Buca
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Yok
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11372 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
14. İCRA DAİRESİ
2018/11372 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 8232 Ada, 1 Parsel, TINAZTEPE Mahalle/Köy, KOKINOS Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm İzmir İli, Buca İlçesi, Tınaztepe Mah., 8232 ada, 1 parselde kayıtlı A Blok, Zemin Kat, 2 No'lu mesken nitelikli bağımsız bölümün bulunduğu bina zemin kat dahil 4 katlı her katında 4 bağımsız bölüm olan ve bir asansörlü inşaatı devam etmekte olan yapıdır. Binaya doğalgaz tesisatı yapılmış olmakla birlikte bağımsız bölümün iç tesisatı ve bağlantısı yapılmamıştır. Arka cephede kalmaktadır. Giriş kapısı çelik olup takılmış olmakla birlikte pvc doğramadan ibaret pencerelerin çoğu takılmış ancak iç kapı doğramaları takılmamıştır. Genel anlamı ile döşeme kaplaması yapılmamış olup hol de kısmen seramik kaplama yapılmıştır. Sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı armatürleri takılmamıştır. Salon, 3 oda, mutfak, banyo+wc, wc, antre ve balkonlardan ibarettir. Parsel üzerinde bulunan 3 bloktan A Blokta olup, orta gelire sahip kişilerin bulunduğu bölgededir. Mahallinde yapılan ölçümlerde net alanı yaklaşık 95,00 m2'dir. Eğitim kurumlarına, ibadet yerlerine, pazar yerlerine çok yakın olup etrafında benzer bloklar bulunmaktadır. Belediyenin tüm olanaklarından yararlanmaktadır. Taşınmaz ortalama olarak kuzeydoğusundaki Müşerref Mahmut Tınaz İ.Ö.O'na 650 m, Hukuk Fakültesine 950 m, kuzeybatısındaki Astsubay Ümit Başaran İ.Ö.O. na550 mt. mesafededir.
Adresi : Kuruçeşme Mah., 205/27 Sk. No:11 A Blok Kat:Zemin Bb No:2Buca /
İZMİR
Yüzölçümü : 3.595,19 m2 arsa, 95,00 m2 bağımsız bölüm.
Arsa Payı : 1/51
İmar Durumu : Buca Belediye Başkanlığı'nın imar durumu yazıları gereğince bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu taşınmazın bulunduğu alanın yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planında TAKS:0,40, KAKS:1,60 ve hmax:12,80 m koşullarında konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11372 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR