İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Buca Akıncılar Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır (Çoklu Satış)

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078790
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : AKINCILAR MAH. / ŞİRİNYER
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adiye Mahkemesi Stadyum Metro durağı karşısı D Blok 3 katta bulunan Adliye Müzayede solunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, Kazılçullu Mah. 40538 Ada, 5 Parsel, Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm.
Taşınmaz, zemin + 3 katlı, 3 B yapı sınıfında, yeni tamamlanmış olan binanın yüksek giriş olarak nitelendirilen zemin katında yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde 2-5 katlı plansız yapılaşmış yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz konum itibariyle tüm Belediyecilik hizmetlerinden faydalanmakta, sosyal ve ekonomik kentsel donatılara erişim imkanına sahiptir. Taşınmaz Ahmet susuzlu camiine 150 metre, toplu taşımanın yer aldığı Akdoğan caddesi ve Eshot durağına 100 metre, Akıncılar İÖÖ. 200 metre mesafede yer almaktadır.
Taşınmaz 2 oda solon, mutfak,banyo ve Wc'den oluşmaktadır. 60 m2 alana sahip olup, giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan , dış doğramalar pvc ve çift camlı, yerler laminat parke, ıslak hacimler seramik yer döşemelidir. Banyoda duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup içinde duşakabin, wc ve hilton lavabo bulunmaktadır. Mutfak kısmında hazır dolap ve granit tezgah bulunmaktadır. Daire boş durundadır.
Adresi : Taşınmaz, Akıncılar mah. 561 sokak No: 23 zemin kat Daire 2 Buca İzmir adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 2/10
İmar Durumu : Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam Dört kat (B-4) yapılanma kararında konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 6306 sayılı kanun gereği riskli yapıdır, şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, Kızılçullu Mah. 40538 Ada, 5 Parsel, 3. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm.
Taşınmaz meskun bölgede yer almakta olup, Batı tarafında yeşillik caddesi ile Akdoğan caddesine yakın mesafede yer almaktadır. Alışveriş merkezlerine yakın, Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım ve taşıma imkanı iyidir. Satışa konu taşınmazın döşemeleri, laminat ve seramik malzeme ile kaplıdır. Tavan ve duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları pvc malzemeden yapılmıştır. Mutfak banko alt ve üstü ahşap dolaplıdır, alafranga tuvaleti ile hilton lavabosu bulunmaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olup, KuzeyDoğu cephesinde balkonu vardır. Binada doğalgaz tesisatı mevcut olup, taşınmazda bulunmamaktadır. Klima ısıtmalıdır. Mal sahibi Ayşe Bice tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Taşınmaz, Akıncılar mah. 561 sokak No: 23 Kat: 3 Daire 5 Buca İzmir adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 2/10
İmar Durumu : Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam Dört kat (B-4) yapılanma kararında konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 6306 sayılı kanun gereği riskli yapıdır, şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:55 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:55 - 12:05 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adiye Mahkemesi Stadyum Metro durağı karşısı D Blok 3 katta bulunan Adliye Müzayede solunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR