BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bozüyük'te tripleks villa ve bahçesi icradan satılıktır

BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943830
Şehir : Bilecik / Bozüyük
Semt-Mahalle : YEŞİLKENT MAH. / BOZÜYÜK
: 390
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/879 ESAS
Muhammen Bedeli
:
788,144 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ
2018/879 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Bozüyük İlçe, 1064 Ada, 3 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, CİNGİLLER MEVKİİ Mevkii, (H/ZEMİN+BİR/-1) Nolu Bağımsız Bölüm Bozüyük İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/39 esas ve 2018/61 sayılı karar dosyasında bulunan bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Tripleks villa ve bahçesidir. Konu taşınmaz kuş uçuşu Bozüyük ilçe merkezine 4 km. mesafede, Bursa-Eskişehir karayolunun 130 metre güneyinde, Bozüyük otogarının 1,5 km. Bozüyük belediyesinin 2,6 km. güneydoğusunda yer almaktadır. Taşınmaz yakın çevresinde genellikle dubleks ve tripleks meskenler, eğitim kurumları, parklar ve boş durumdaki arsalar bulunmaktadır. İlgili taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçla kolaylıkla sağlanabilir. Taşınmazın bulunduğu 7.094,47 m2 alanlı 1064 ada 3 parsel üzerinde 7 adet A tipinde 4 adet B tipinde olmak üzere 11 adet tripleks yer almaktadır. Parsel geometrik olarak yamuk, topoğrafik olarak düzdür. Konu taşınmaz parselin orta kısmında yer alan H bloktur. Villa bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 katlı, taşıyıcı sistemi betonarme karkası sistem olarak projelendirilmiş ve inşaa edilmiştir. Konu taşınmaz 11.06.2016 tarihli tadilat yapı ruhsatı ve 21.09.2016 tarihli yapı kullanım izin belgesine sahiptir. Bodrum katında 145 m2, zemin katta 145 ve 1. katta 100 m2 olmak üzere toplam: 390 m2 kullanım alanına sahiptir. Binanın ana girişi zemin katta ve güney cephesinde yer almaktadır. Villa girişi çift kapılı olup, dışarda alüminyum doğrama camlı kapı ve merdiven bölümleri, zemin katında giriş holü, salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, balkon ve iç merdiven bölümleri 1. katta hol, 2 oda, salon, banyo-wc , balkon ve iç merdiven bölümleri bulunmaktadır. Salon ve oda tabanlarında lüks ahşap parke, duvarlarında iç cephe saten boya, ıslak hacim duvarlarında seramik, tavanlarda iç cephe saten boya, mutfak tezgahlarında mermerit ve dolap kapaklarında membran kapak, iç kapılarda amerikan ahşap kapı, pencerelerde ısı yalıtımlı ahşap görünümlü PVC pencere kullanılmıştır. Ayrıca tavanlarda dekaratif amaçlı kartonpiyer ve asma tavan üzerine aydınlatma sistemi montajı yapılmıştır. Banyolarda duşa kabin, lavabo ve klozet mevcuttur. Merdiven sahanlığında cam tuğla kullanılmış olup, merdiven basamakları ve korkuluğu ahşaptır. Villanın bahçe girişi güney cephesinde yer alan 1045 sokaktan sağlanmakta olup ayrıca garaj girişi de bulunmaktadır. Villanın girişi zemin katta yer almakta olup, bahçe sınırları çevreleyen bahçe duvarı bulunmaktadır.
Adresi : Yeşilkent Mah. 1046 Sk. No: 10 Bozüyük / BİLECİK
Yüzölçümü : 7.094,47 m2
Arsa Payı : 1/11
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 788.144,71 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında başkaca hacizler vardır.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/879 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR