BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bozdoğan Yeni Mahalle'de 3+1 daire icradan satılıktır

BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032830
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BOZDOĞAN
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MANŞET AYDIN 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 TLMT
Muhammen Bedeli
:
159,370 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
BOZDOĞAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOZDOĞAN

İCRA DAİRESİ

2019/17 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Bozdoğan İlçe, 521 Ada, 13 Parsel, YENİ Mahalle, 3 Nolu Bağımsız Bölüm İş bu mesken 321,00 m² yüzölçümündeki bodrumu olan 3 bağımsız bölümden oluşan binanın 2. katında yer alan daire olup 1/3 arsa paylıdır. Konu edilen meskenin 96,72 m² yapı alınına sahip olup 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve wc'den müteşekkildir. Dış kapısı demir kapı olup içi kapılar ahşap, pencereleri demir doğramadır. Islak hacimlerin tabanı fayans, diğer hacimler rabıta kaplamadır. Binada elektrik, su ve kanalizasyon mevcuttur. İş bu bina betonarme/karkas yapı niteliğinde III-B grubu yapı sınıfındadır. İlçenin merkezine çok yakın mesafede, yeni yerleşim alanında, trafik ve konutun yoğun olduğu bölgede resmi kurumlara yakın mesafede yer almaktadır.

Adresi : Aydın ili Bozdoğan ilçesi Yeni Mahalle 521 ada 13 parsel Leylak Blok 2. Kat 3 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü : 96,72 m2

Arsa Payı : 1/3

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 159.370,94 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : BOZDOĞAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR