İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Erzene Mahallesi'nde dubleks mesken icradan satılıktır

İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180788
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 4+1
: 797
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6451 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,086,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. İCRA DAİRESİ
2019/6451 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, Erzene mahallesi 560 Ada,32 Parsel 797,03 m2 alanlı 1/4 arsa paylı bodrum+ zemin+1 çatı arası katı 4 dubleks mesken nitelikli taşınmaz.tapuda kayıtlı olup,4 nolu dubleks bina satılıktır. 30.06.2017 tarihli yapı kullanma 4 nolu dubleks meskenin taban alanının 79 m2,yapı inşaat alanının 298 m2 alanlıdır. Taşınmaz bodrum kat,Zemin kat,1.kat ve Teras çatıdan oluşmakta olup halihazırda boştur.köşe konumludur.Taşınmazın içerisinde bodrum katta 1 oda ve 1 adet ıslak hacim mahalli bulunduğu,zemin döşemelerinin yapılmadığı, ıslak hacim olarak ayrılan kısmın duvarlarının kaba sıva olduğu,odanın duvarlarının alçı sıva üzeri tek kat boya yapıldığı,odanın içerisinde kombi,Elektirik panosunun bulunduğu,Zemin katta salon,mutfak ve wc-lavabo bulunduğu,salon ve giriş holünün zeminlerinin ahşap,duvarlarının alçı sıva üstü saten boya olduğu,wc-lavabo mahallinde ve mutfakta zeminler seramik olup,wc-lavabo mahallinde duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır.tavanlarda spot aydınlatmalar ve asma tavanlar vardır.Mutfak dolapları mdf,akrilik olup,Tezgah alnı Seramik kaplıdır.Ankastre ürünler takılmamıştır.Görüntülü diafon vardır. wc'de sifon kapağı takılmamıştır.1.katta 4 yatak odası,banyo ve ebeveyn banyo vardır.Odaların zeminive hol ahşap kaplıdır.Duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. ıslak hacimlerin zemini seramik,Duvarları tavana kadar fayanstır. tavanlarda spot aydınlatma ve asma tavan vardır.Banyoda armatür ebeveyn banyoda sifon kapağı takılmadığı görülmüştür.Yatak odalarında gömme dolap ve klima vardır.Çatı teras çatıdır. çatı çıkışında merdiven kovası önünde zemini ahşap tavanı pvc lambri penceresi olmayan bir hol bulunduğuoda bulunmadığı görülmüştür.Taşınmazın pencere doğramaları renkli Alüminyum,camlar ısıcam,dış kapı kaplamalı çelik iç kapılar paneldir.Pencerelerde elektrikli panjur vardır.Merdivenler ahşap kaplama basamaklı,korkulukları cam,küpeşteler Alüminyumdur.Taşınmaz doğalgazlı yerden ısıtmalıdır.Bahçe duvarı,bahçe giriş kapısı ve çevre aydınlatmaları yapılmıştır.Güvenlik alarm sistemi bulunmaktadır.Akıllı bina sistemi vardır.Taşınmazın çevre duvarı ve çevre aydınlatması yapılmış bahçe giriş kapısı takılmıştır.Taşınmazda kullanılan malzemeler çok iyi kalitelidir.
Adresi : İzmir Bornova Erzene Mah.114 sok. No:58
Yüzölçümü : 797,03 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre,blok nizam 2 katlı konut
Alanına rastlamaktadır.Planlı alanlartip imar yönetmeliği hükümle-
Rine tabidir.
Kıymeti : 2.086.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 28.08.2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede

------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6451 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR