İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova/Erzene Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038876
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 4+1
: 231
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/893 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
17. İCRA DAİRESİ
2017/893 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Bornova İlçesi, Bornova TM, Erzene Mahallesinde kain tapunun ; Cilt 159, Sayfa 15725, ada 8320, parsel 1 de kayıtlı 7.575.00 m2 yüzölçümlü “ arsa “ vasıflı 2 / 124 arsa paylı B Blok 6. Kat 14 b.b. no’lu Meskenin ;İzmir ili, Bornova İlçesinde, tapu ve belediye kayıtlarına göre Erzene Mahallesinde, 116 / 18 Sokaktan 7 numaraya isabet eden B Blok apartmanın 6. Katında yer alan 14 b.b. no’lu meskendir. Parsel kuzey-doğusunda 116 / 18 Sokağa, güney-doğusunda 116 / 11 sokağa, güney-batısında 116 / 19 sokağa kuzey-batısında diğer sokağa cephelidir. Parsel üzerinde b.a. karkas yapı tarzında inşa edilmiş 4 adet yapı bloğu mevcut olup parsel girişinde NAKİ RESİDENCE yazılı levha ve güvenlik kulübesi mevcuttur. Parsel içerisinde Bodrum Kat hizasında ortak otopark alanı ile parsel orta alanında çocuk ve büyük yüzme havuzları yer almıştır.
Bornova Belediyesi imar müdürlüğü arşivinde taşınmazın dosyasında yapılan incelemelerde ; Parsel üzerindeki B Blok 6. Katta 14 no’lu meskenin ruhsatlı ve yapı kullanma izin belgeli olup yapı ruhsatının 27.08.2004, yapı kullanma izin belgesinin 17.Şubat.2009 tarihli olduğu, taşınmazın yapı kullanma izin belgesi ve keşif tarihi itibariyle 9 yaşında, 6-10 yaş arası b.a. yapılar için % 10 yıpranma paylı olduğu, yapı kullanma izin belgesinde B Blok 6. Katta 14 b.b. no’lu meskenin 231.00 m2 alanlı olarak belirtildiği, tasdikli projesine göre B Blok 6. Katta yer alan meskenin 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, kömürlük, antre-koridor ve 3 balkondan ibaret olup 1. Balkonun salon ve mutfağa, 2. Balkonun 2 odaya, 3. Balkonun ebeveyn odasına bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Tasdikli projesinde ayrıca ebeveyn odasına bağlantılı güvenlik holü ve güvenlik holüne bağlantılı yangın merdiveni bulunmaktadır.
Mahallinde yapılan incelemede ; Meskenin tasdikli projesinde belirtildiği üzere 4 oda, salon, mutfak, genel banyo, ebeveyn odasına bağlantılı soyunma odası ve ebeveyn banyosu, antre-koridor, elbise odası ( projede kömürlük ) ve 3 balkondan ibaret olup 1. Balkonun salon ve mutfağa, 2. Balkonun 2 odaya, 3. Balkonun ebeveyn odasına bağlantılı olduğu, meskende döşeme kaplamalarının yaşama alanlarında laminant parke, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans ve diğer mahallerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olduğu, ıslak hacimlerde asma tavan ile mutfağında spot aydınlatma armatürlü kısmi alçıpan asma tavan ve diğer mahallerde kartonpiyer bulunduğu, mutfağında çift mutfak bankosu ile hazır mutfak dolapları, genel banyosunda jakuzi+ kabin, alafranga hela taşı ve Hilton lavabo, ebeveyn banyosunda camekanlı duş yeri + alafranga hela taşı ve lavabo, balkonlarda krom korkuluk bulunduğu, daire giriş kapısının çelik, iç kapıların ahşap, pencerelerin pvc doğramalı olduğu, meskende doğal gaz bağlantısının mevcut olup ısıtmanın kalorifer ile yapıldığı, elektrik ve suyu mevcut olan meskenin belediye hizmetlerinden yararlandığı hususları tespit edilmiştir.
Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle ;İstanbul Caddesine, Hasan Ali Yücel Bulvarına, Ege Üniversitesi Lojmanlarına, Ankara Caddesine yakın ve yürüme mesafesinde yer almıştır. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olan taşınmaza ulaşım kolaydır.
Adresi : 116 / 18 Sokak No : 7 ( B Blok ) Kat : 6 Daire : 14 Erzene Mah.- Bornova- İzmir
Yüzölçümü : 7.575,00 m2
Arsa Payı : 2/124
İmar Durumu : İzmir ili, Bornova İlçesi, Erzene Mahallesi, 8320 ada, 1 parsel sayılı gayrimenkul TAKS : 0.8 KAKS : 1.60 oranlı yapı adasında kalmaktadır. Parsel üzerinde her 8 katlı ruhsatlı 4 adet yapı bloğu yer almıştır.
Kıymeti : 1.300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/893 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR