İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Erzene Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117237
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11226 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 15:50
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 15:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 5. İCRA DAİRESİ
2018/11226 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, Erzene Mahallesinde kain tapunun cilt:136,sayfa 13426, Ada 8271, Parsel: 5 'de kayıtlı arsa nitelikli taşınmazda 3/40 arsa paylı zemin katta 2 nolu bağımsız bölüm mesken tampay, Bornova Belediyesinin İmar Arşivinden dosyasına gönderdiği tasdikli mimari projesine göre, salon, 3 oda, antre -koridor, mutfak, banyo ve wc den ibaret bürüt: 124,00 m2, net 105,00-m2 alanlıdır. Salon ve 3 oda zemini laminant parke kaplıdır. Mutfak, banyo, antre -koridor ve wc zemini seramik kaplıdır. Duvarlar düz sıva üzeri plastik badanalıdır. Dış doğramalar ısıcamlı pvc doğramadır. İç doğramalar panel Amerikan kapıdır. Mutfak; mobilyalı alt ve üst dolaplar, banko üzeri mermer kaplı, banko -dolap arası fayans işli, sıcak- soğuk su tesisatı vardır. Banyo; zemini seremik kaplı, duvarlar tavana kadar fayans işli, duş teknesi ve üzerinde duşakabin vardır. Ayaklı lavabo, takım klozet, rezervuar vardır. Sıcak -soğuk su tesisatı işlidir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Meskenin bulunduğu bina; Belediyenin dosyasına gönderdiği inşaat ruhsatına göre 28/02/1973 yılında alınmış ve zemin katta 2 nolu mesken 08/03/1974 yılında yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Bina 45 yaşında olup % 40 yıpranma paylıdır. Mesken kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır. Meskenin ulaşım sorunu yoktur. Yerleşim yoğunluğu içerisindedir. Merkezde olup, Alış-veriş merkezlerine, okul ve sağlık kuruluşlarına çok yakındır. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesten dar bir sokak üzerindedir.
Adresi : Erzene Mahallesi 71 Sokak N0: 9 D: 2 Bornova -İzmir
Yüzölçümü : 246 m2
Arsa Payı : 3/40
İmar Durumu: Bornova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün belirttiğine göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 6 Katlı konut Alanında kalmakta olup, planlı alanmalar imar yönetmeliğine tabidir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11226 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR