İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova/Ergene Mahallesi'nde 90m² daire icradan satılıktır

İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113926
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6274 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
23. İCRA DAİRESİ
2016/6274 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :TAPU KAYDI : İZMİR İl , BORNOVA İlçe , ERGENE Mahalle/Mevki , 8203 Ada No , 7 Parsel No , 2 nolu Bağımsız Bölüm
İMAR DURUMU : Dosyasında mevcut bilgiye göre konu taşınmaz bitişik nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: 3 oda, salon, antre hol, banyo, mutfak, wc, 1 balkon hacimlerinden oluşmakta olup net yaklaşık 90 m2 alanlıdır. Taşınmazın salon, antre ve odalarda zeminleri ahşap parke olup duvarları boyalıdır. Islak hacimlerde zeminleri ve duvar kaplamaları seramiktir. Banyoda duşakabin mevcuttur. Mutfak dolapları hazır mutfak olup, ısınması doğalgaz ile sağlanmaktadır. Mutfak duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Giriş kapısı çelik doğrama, iç kapılar ahşap, pencereleri PVC’dir. Oda tavanlarında kartonpiyer yapılıdır. Binada doğalgaz tesisatı mevcut olup asansör bulunmamaktadır. Taşınmaza ait 25.02.2000 tarihli yönetim planı bulunmakta olup, %20 yıpranması mevcuttur.2 Nolu mesken 58/578 arsa paylıdır.
Adresi :
ANA TAŞINMAZ Yüzölçümü : 289,00
Arsa Payı :58/578
İmar Durumu :Dosyasında mevcut bilgiye göre konu taşınmaz bitişik nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : HACİZ
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6274 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR