İZMİR 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova/Ergene Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028182
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7092 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
13. İCRA DAİRESİ
2018/7092 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3633 ada,44 parselde, 3/148 arsa paylı, A3 Blok, Zemin Kat, (1) Bağımsız Bölüm numaralı “Mesken” nitelikli gayrimenkulün Tam hissesi
Taşınmaz tapusunda; İzmir İli, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3633 ada,3.687,00 m2 yüzölçümlü 44 parselde, 3/148 arsa paylı, A3 Blok, Zemin Kat, (1) Bağımsız Bölüm numaralı “MESKEN” niteliğinde Tam Hissesi Borçlu adına kayıtlıdır. Zemin tipi; “Kat Mülkiyeti”dir.
Şerh: 30/11/2012 tarihli “Aile Konutudur” şerh kaydı mevcuttur.
Satışa konu bağımsız bölümde Kiracı ikamet etmektedir.
Ana Taşınmaz Parselin Konumu ve Çevresel Özellikleri;
İzmir ili, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3633 ada,44 parsel numaralı ana taşınmaz 911 sokağa cepheli konumda ve doğrusal olarak Yavuz Caddesine 45m, İzmir Çevre yoluna 150m, Mehmet Akif Ersoy İlkokuluna 260m ve Aşık Veysel Rekreasyon Alanına 1.700m mesafede yer almaktadır. Parsel; köşe parsel özellikli ve hafif eğimli bir arazi yapısı bulunmaktadır. Çevresi konut yoğunluklu yapılaşmaya sahip olup orta gelir gurubuna hitap eden bir mevkide yer almaktadır. Parsel üzerinde hali hazırda 4 adet zemin + 2 katlı kargir bina bulunmaktadır. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır.
Bağımsız Bölümün Özellikleri;
İzmir ili, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3633 ada,44 parsel üzerinde; 4 adet zemin + 2 katlı kargir bina bulunmaktadır. Bağımsız bölümün yer aldığı zemin + 2 katlı, 21 kapı numaralı apartman da katlar arası dikey dolaşım merdiven ile sağlanmakta olup asansör bulunmamaktadır. Binanın dışı sıvalı, boyalı olup dış cephesi ısı yalıtımı bulunmamaktadır. Yapı fiili olarak 21-30 yaş aralığında olup bu hali ile IIIA yapı sınıfına dahil ve kargir bina için yapı yıpranma oranı %32 dir.
Kıymet takdirine esas (1) numaralı bağımsız bölüm binanın zemin katında yer almakta olup, kuzey ve batı yönlerine cephelidir. Bağımsız bölüm 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc, 1 wc, 1 koridor ve 2 balkondan ibaret olup net:94,16m2 kullanım alanına sahiptir. Meskenin dış kapısı çelik kapı iç kapıları ahşap panel kapı, banyo ve tuvaletin kapıları pvc kapı, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Pencereler ve balkonlarda demir parmaklık bulunmaktadır. Zemin kaplaması olarak Salon ve odalarda laminant parke, mutfak ve koridorda ise seramik kullanılmış olup iç duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta hazır mutfak dolapları ve tezgahı, banyoda ise duşakabin, Hilton lavabo ve dolapları ve klozet bulunmaktadır. Isınma doğalgazlı kombi ve kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır.
SONUÇ VE DEĞERLENDİRME;
Taşınmazın mevcut hali, konumu, yapı sınıfı, inşaat kalitesi, bina yaşı, günümüz ekonomik koşulları, çevresindeki emsal taşınmazların alım satım değerleri göz önünde bulundurulduğunda ve yapılan hesaplamalar neticesinde;
Borçlu’ya ait olan İzmir ili, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3633 ada,44 parselde, 3/148 arsa paylı, A3 Blok, Zemin Kat, (1) Bağımsız Bölüm numaralı “Mesken” nitelikli gayrimenkulün Tam hisse değerinin 340.000,00-TL (ÜçyüzkırkbinTL) olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Atatürk Mahallesi, 911 Sokak, No:21 Dr:1 Bornova / İzmir
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Bornova Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; 3633 ada 44 parselin imar planına göre “Konut Alanına” isabet ettiği, Ayrık Nizam 3 Kat konumunda olduğu ve kentsel dönüşüm alanında kalmadığı sonucuna ulaşılmıştır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:05 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:05 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7092 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR