İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Bornova Ergene Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118828
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 16:00
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3 kat müzayede salonu(Stadyum metro durağı karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Satışa konu dairenin yer aldığı apartman 5 katlı olup betonarme tarzda inşa edilmiştir. Çatısı kiremit örtülüdür. Girişi demir kapılı apartmanda doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Keşif esnasında kapalı olması nedeni ile dairenin içinin incelenmesi net ölçümünün yapılması mümkün olmamıştır. 28.03.2019 tarihli Bilirkişi Raporunda; dairenin 2 oda, salon, mutfak, tuvalet, 2 balkon hacimlerinden ibaret olduğu, salon balkonunun kapatılarak iç hacme dâhil edildiği, giriş kapısının çelik, pencerelerinin pvc malzemeli olduğu, iç kapılarının panel kapı olduğu, duvarlarının sıvalı ve boyalı olduğu, ıslak hacim zeminleri ve banyo duvarlarının seramik kaplı olduğu, oda ve koridor zeminlerinin laminat parke kaplı olduğu, mutfağının mdf lam dolaplı olduğu, banyosunda dolaplı lavabo ve duş kabini bulunduğu, ısınmanın doğalgazlı kalorifer ile sağlandığı, dairenin 65 m2 alanlı olduğu belirtilmiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 14048 Ada, 1 Parsel, ERGENE Mahalle, 4 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : İnönü Mah 736 Sk N 5 D:4 Bornova / İZMİR
Arsa Payı : 1/100
Yüzölçümü : 6.236,15 m2
Kıymeti: 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 4 NOLU KÖMÜRLÜK
İmar Durumu : AYRIK NİZAM - 5 KAT YAPILAŞMA KOŞULLU KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ, 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANI VE EKİ MECLİS KARARI GEREĞİ GECEKONDU ÖNLEME BÖLGESİ SINIRI KALDIRILMIŞ OLDUĞU PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ’ NÜN 02.03.2006 TARİH, 201 SAYILI YAZISINA İSTİNADEN İŞLEM YAPILABİLECEĞİ VE PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİNE TABİ OLDUĞU BİLDİRİLMİŞTİR.
İ.B.B.’ NİN 15.11.2012 TARİH VE 1493 DEĞİŞİK NOSU İLE ONAYLADIĞI PLAN NOTUNA GÖRE:
- “KALDIRILAN GECEKONDU ÖNLEME BÖLGESİ SINIRI İÇİNDE KALAN KONUT ALANLARINDAKİ PARSELLERDE TEVHİD VE İFRAZ YAPILAMAZ. ANCAK KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN MÜLKİYETLERİN SAYISAL HALE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE BAĞLI SINIR DEĞİŞİKLİKLERİNİN NEDEN OLDUĞU TECAVÜZLERİ GİDERMEK AMACIYLA TEVHİD VE İFRAZA İZİN VERİLİR. HİÇBİR ŞEKİLDE YENİ PARSEL OLUŞTURARAK AYRI YAPILAŞMAYI (BİR PARSELDE BİRDEN ÇOK) SAĞLAYACAK TEVHİDE İZİN VERİLEMEZ.
- BODRUM KATLAR İLE ZEMİN KATTA MAKSİMUM İNŞAAT ALANI 100 M2 DİR. İMAR DURUMUNA GÖRE MİNİMUM BAHÇE MESAFELERİ ÇIKTIKTAN SONRA, BİNA CEPHESİ 7 METRE VE DAHA GENİŞ OLAN PARSELLERDE, MAKSİMUM BİNA DERİNLİĞİ 15 METREDİR. İMAR DURUMUNA GÖRE MİNİMUM BAHÇE MESAFELERİ ÇIKTIKTAN SONRA, BİNA CEPHESİ 7 METREDEN DAHA AZ OLAN PARSELLERDE, KİTLE, ÖN VE YAN BAHÇE HUDUTLARINA OTURARAK 100 M2 DE BİTİRİLİR.
- DUBLEKS ÇÖZÜMLER HARİÇ BİNA KATLARI TEK BAĞIMSIZ BÖLÜMDÜR.” Denilerek imar durumunun gönderildiği anlaşılmıştır.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3 kat müzayede salonu(Stadyum metro durağı karşısı)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
E-İmzalıdır
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR