İZMİR 12. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Ergene Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılacaktır

İZMİR 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888161
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 1+1
: 69
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10496 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 11:45
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
12. İCRA DAİRESİ
2016/10496 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Tapu Kaydı :İzmir İli, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, 3072 Ada, 47 Parsel, Döşemealtı Mevkii,250,00 m2 yüzölçümlü, Bahçeli Bir katlı Yığma Bina
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydına göre bahçeli bir katlı yığma bina olarak kayıtlı ise de bodrum+zemin+1normal katlı, betonarme kolonlu, tuğla duvarlı yeni bir yapı inşa edilmektedir.Yapının bodrum katı otopark ve depo, zemin kat salon, bir oda, wc, banyo, üst kat salon, 1 oda, mutfak, wc, banyodan ibarettir. Yapının iç ve dış tuğla duvarları örülü durumdadır. Yapım çalışmaları ile devam etmemektedir. Hali hazır durumu itibariyle taşınmaz 69 m2 taban alanlı,ana yapının inşaat ve imalatları %45 seviyesindedir. Taşınmazın hali hazır durumu, konumu, ulaşımı ve taşıma imkanları çok iyi durumdadır. Her türlü Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Taşınmazın 170 metre ilerisinde Ziya Paşa Caddesi, 370 metre ilerisinde Zehra Hoca Hanım İlköğretim okulu, 200-300 metre ilerisinde Batı Anadolu Çimento İlk Öğretim Okulu ve Bornova Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve daha ilerisinde Yavuz Caddesi ile İsmet Sezgin İlk Öğretim okulu bulunmaktadır. Taşınmaz tamamen sokak cephelidir.
Adresi : İzmir İli, Bornova İlçesi, Ergene Mah. 879 Sokak No:84 Bornova / İZMİR
İmar Durumu : Bornova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16/12/2016 gün ve 107094 sayılı yazılar ile taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında planlı alanlar tip yönetmeliğine tabi blok nizam 2 kat inşaat müsaadeli imar durumlu olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10496 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR