İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova Çamiçi Mah.de 417,52 m² alanlı bahçeli ev icradan satılıktır

İZMİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180795
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ÇAMİÇİ MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14610 ESAS
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. İCRA DAİRESİ
2019/14610 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, Çamiçi Köyü köyiçi mevkii,139 ada parsel 1 de kayıtlı 417,52 m2 alanlı bahçeli ev vasıflı taşınmaz üzerinde ana yapı taş dolgu subasmanlı,yığma tuğla duvarlı tavanı duralit kaplı,çatısı ahşap malzeme üzeri marsilya tipi kiremit örtülü ve tek katlı mesken tarzda inşa edilmiştir.Bina giriş holü,3 oda,mutfak wc ve lavabodan ibaret iç ve dış kapı ve pencereleri ahşap doğramalı,yerleri düz tesviye betonlu,iç duvarları badanalı,dış duvarları sıvasız,mutfakta beton banko ve lavabo yer almaktadır. wc,banyoda musluk,klozet ve duş bataryası yer almakta olduğu Elektirik ve suyu olan yapının %25 oranında yıpranmış ve 100 m2 taban inşa alanlı olduğu taşınmaz üzerindeki yapı tesislerinin dışında kalan bölümde meyveli meyvesiz ağaçlar ile süs bitkileri mevcut olduğu ayrıca komşu 2 parselde kayıtlı taşınmaz üzerindeki sedir sokakta 5 kapı nolu binanın 21m2 lik kısmının tesbit konusu taşınmaza tecavüzlü durumda olduğu bilirkişice bildirilmiştir.
Adresi : Bornova İlçesi Çamiçi Köyü, Köyiçi mevkii Sedir Sok.No:7 İZMİR
Yüzölçümü :417,52 M2
Arsa Payı :--
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında TAKS:0,50 KAKS:0,50
Yapılaşma koşullu ayrık nizam 2 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/08/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14610 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR