GEREDE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bolu/Yeniçağa'da ev ve bahçesi mahkemeden satılıktır

GEREDE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965029
Şehir : Bolu / Yeniçağa
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MERKEZKÖYLER
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GEREDE MEDYA TAKİP 18.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
36,460 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
GEREDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI VE NİKAH SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEREDE(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Bolu,Yeniçağa, -Yeniçağa-Merkez Mah., Asilbey Mevkii, 716 Parsel 90,00.m2, Tapuda Ahşap samanlık ve bahçe vasıflı tam hisseli taşınmaz, Taşınmaz Yeniçağa İlçesinde, Merkez Mah. Mansur Sok.No:9 adresindedir. üzerindeki ev atıl vaziyette, Zemin+1 katlı olarak görülmektedir. evin taban alanı yaklaşık 83,00m2, tuğla yığma tarzda inşaa edilmiş, bakım ve onarımı yapılmadığı için bakımsız ve kullanılmaz vaziyettedir. Belediye ve Kaymakamlık binalarına yaklaşık 250,00m mesafededir. Taşınmazın imar durumu Yeniçağa Belediye Başkanlığının 08/10/2018 tarih ve 1369 Sayılı yazılarındaki ve ekli imar durum bilgilerindeki gibidir. İnşaat cephesi 6 m, İnşaat Derinliği 9 m , Saçak seviyesi 12.5 m , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı serbest nizam, Kaydındaki Şerhler: Tapu Kütüğü, Kayldı ve dosyasındaki gibidir.
Kıymeti : 36.460,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GEREDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI VE NİKAH SALONUNDA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Önemli Not.İş bu ilan ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan,belediye ilanı, gazete ilanları ve elektronik ortamdaki ilan ile İcra İlan Panosuna asılan ve bu suretle yapılan ilan tüm ilgililerine İİK 127. Maddesi uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır. Taşınmazların fiziki ve kadastro, tapu, imarayıplarından memurluğumuz sorumlu değildir. İlan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR