BOLU 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Bolu/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

BOLU 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199159
Şehir : Bolu / Merkez
Semt-Mahalle : TABAKLAR MAH. / KARAMANLI
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
231,932 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
BOLU ADLİYESİ 3.KAT MAHKEMELER MEZAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOLU
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bolu İli, Merkez İlçesi,Tabaklar Mahallesi Mudurnu cad.si Mevkiinde kain tapunun 359 ada 24 Parsel sırasında kayıtlı Dörtkatlı betonarme bina ve arsası 621,00 m2 yüzölçümlü üzerine kurulu 5 katlı betonarme 56/620 paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz konut mesken ada planında ayrık nizam 5 kat TAKS: 0,40 -KAKS2,00 olacak şekilde plan formüllerine konut mesken ada planına göre işlendiği, mimari projede Yapı + 5katlı betonarma yapı olarak dizayn edildiği, ön cephe kaba sıva üzerine ince sıva üzeri montolama kaplama dış cephe uygulaması olarak inşa edildiği , bina giriş kapısı 1.sınıf alimunyum kompozit kaplama, bölgede elektrik, su, yol,kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcut, taşınmaz 3 oda, 1 salon, antre, koridor, mutfak, banyo WCve 1 adet balkon bulunmakta, daire net 134 m2 yözölçümlü olduğu,arsa payı dahil değeri 231.932,36 Tl.tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 621 m2
Arsa Payı : 56/620
İmar Durumu : Parsel üzerinde mevcut bina vardır bu imar durumu yeni yapılanma için olmayıp parselin mevcuttaki durumunu göstermek için bilgi amaçlı tanzim edilmiştir..Belirtilmeyen hususlarda 3194 sayılı imar kanunu ve bağlı yönetmelik hükümleri geçerlidir.
Kıymeti : 231.932,36 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BOLU ADLİYESİ 3.KAT MAHKEMELER MEZAT SATIŞ SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR