BOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bolu/Merkez'de 2 katlı bahçeli ev icradan satılıktır

BOLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013417
Şehir : Bolu / Merkez
Semt-Mahalle : AŞAĞISOKU MAH. / AŞAĞISOKU
: 361
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY GÜNDEM 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2773 ESAS
Muhammen Bedeli
:
348,806 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Bolu Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü mezat salonu merkez bolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOLU
3. İCRA DAİRESİ
2018/2773 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İl, Merkez İlçe, 1799 Parsel, AŞAĞISOKU Mahalle/Köy, iki katlı ahşap ev ve arsası Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz sağlık mahallesi Dündar sokak üzerinde bulunan ve tapu kaydında Bolu merkez Aşağısoku mah. 1799 nolu parsel üzerinde bulunan ahşap iki katlı ev ile bahçe içindeki deprem konutu ve garaj olup , ahşap ev; dündar sokak üzerinde bohçe içinde ahşaptan yapılma iki katlı 109,04 m² taban alanlı üst kata dıştan merdiven ile çıkılan, iki balkonlu, çatısı kiremit ile örtülü, kapı ve pencereleri ahşap, tabanları tahta, tavanları konraplak ile kaplı, dışı ve iç duvarları sıvalı ve plastik boyalı, ağır tamir yapılması gereken, halihazırda içinde oturulmayan, katı yakıt soba ile ısınmalı, alt katına eski ev eşyaları depo edilmiş ve %60 yıpranmalı bir yapıdır.Deprem konutu; evin güneyinde , ahşap yapılanma tek katlı, 50 m² taban alanlı, çatısı oluklu saç ile örtülü, içi dışı boyalı, %50 yıpranmalı ve içinde oturulmayan bir yapıdır. Garaj; parselin kuzey batı köşesinde evin arkasında, ahşaptan yapılma, 40 m² taban alanlı, çatısı oluklu saç ile örtülü %50 yıpranmalı ve garaj olarak kullanılmış bir yapıdır. Taşınmaz bahçeli nizamda, 4 kat yapılaşmalı konut yapı alanı içinde bulunduğu, ön cephesinde dündar sokak, arka cephesinde 12 metre genişlikte dönmez sokak bulunduğu, parselin dönmez sokak kısmında yaklaşık 40 m² yola terki olduğu, yeni yapılanma için komşu parsel olan 1789 nolu parsel ile birleşmek suretiyle, üzerine yapı yapılabileceği görülmüş ve tespit edilmiştir. Taşınmaz hisseli olup hissedarların tümü borçlu borçlu olduğundan taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.
Yüzölçümü : 361 m2
Kıymeti : 348.806,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hisse üzerinde " malik bizzat gelmeden tasarrufi işlem yapılamaz ( elektronik sistem üzerinden yukarıda belirttiğim hisselerim üzerine tapu müdürlüğüne bizzat gitmeden tasarrufu işlem yapılmamasına yönelik belirtmenin tesis edilmesini, bu belirtme kaldırılmadan hissem üzerinde hiçbir şekilde vekaleten işlem yapamayacağımı, bu belirtmenin mahkemeler, icra müdürlükleri ile diğer kamu kurumlarından gelen taleplerin karşılanmasına engel teşkil etmediğini ve bu belirtmenin kaldırılması için bizzat talebimin olması gerektiğini bildiğimi, belirtmenin tüm sonuçlarını kabul ettiğimi kabul ve taahhüt ederim " şeklinde beyan bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Bolu Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü mezat salonu merkez bolu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İİK 9. maddesinde İcra ve İflas Dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme,Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesabayapılır hükmü gereğince ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı "6352 Sayılı Kanun ile değiştirilen İcra ve İflas Kanununun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda "İhale Teminat Bedeli dahil her türlü ödemenin İcra ve İflas Dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından İcra ve İflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden de yatırılabileceği; bu itibarla ihaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler % 20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün VakıfbankBolu Şubesindeki TR71 0001 5001 5800 7292 5167 67 İBAN nolu Emanet KasaHesabı'na katılımcı tarafından TC kimlik veya Vergi Numaraları , dosya numarası yazılı vaziyette(kendi iban numaraları açıklamalı şekilde ) ihale saatinden önce yatırılması , (NAKİT TEMİNAT KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR ) Katılımcıların ihale sırasında banka dekontu aslını ibraz etmeleri zorunlu olup,Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin bildirmiş olduğu iban numarasına yapılacaktır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019 İcra Müdür Yardımcısı 10426

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR