BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum'da 521 m² avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059894
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : ORTAKENTYAHŞİ MAH. / BODRUM
: 521
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
661,662 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, ORTAKENT mahallesi, KÖYİÇİ mevkii, 341 ADA, 2 PARSEL sayılı AVLULU KARGİR EV niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Kıymet taktirine konu taşınmaz Buruncu Sokağa yaklaşık 26 metre cepheli konumda bulunmaktadır. Taşınmaz sokak kodundan yaklaşık 2 metre yüksektedir. Parsel içerisinde zeminde 48 m² yüzölçümlü iki katlı harabe durumda bir yapı bulunmaktadır. Söz konusu yapı yoldan taraf dış cephe duvarlarında bodrum kat kotunda açığa çıktığı,taş duvar yüzeyinde taş duvar harici erimiş durumda olup bu vaziyette kalması halinde binanın yola doğru göçme riski taşıdığı, bu hali ile kalmasının sakıncalı olup, destek-onarım ve güçlendirme gerekmektedir. Hali hazırda taş evin değerinin bulunmadığı ancak usulüne uygun onarım ve güçlendirme yapıldığı taktirde otantik bir yapı özelliği kazanabileceği ve kök bina olarak değerlendirildiğinde bu hali ile değerinin 10.000 TL olabileceği değerlendirilmiştir.
Adresi : Buruncuk Sokak Ortakent Mah.Bodrum / MUĞLA
Yüzölçümü : 521,33 m²
İmar Durumu : 1/1.000 ölçekli Ortakent Uygulama İmar Plânında; kısmen TAKS:0,20, KAKS:0,40 yoğunluklu A lejantıl KONUT alanında, kısmen İMAR YOLUNDA kalmaktadır.
Kıymeti : 661.662,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-2565 Sayılı Kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır. Yev:04/09/1995-5450
2-Bakanlar Kurulu Kararı Uyarınca Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri İçerisinde Bulunmaktadır. Yev:04/09/1995-5450
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR