BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum'da 106 m² dubleks daire icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996377
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : GERİŞ MAH. / BODRUM
: 106
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ

2019/6 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 223 Ada, 1 Parsel, GERİŞ Mahalle/Köy, ERDEMİL Mevkii, L Blok, Zemin+1.Kat, 2 Nolu Bağımsız bölüm satışa çıkarılmış olup, konu taşınmaz 1/1000 ölçekli Yalıkavak revizyon +ilave uygulama imar planında emsal : 020 yoğunlukta konut alanında kaldığı eski 1671 parsel içinde olduğu,yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi tanzim edildiği dubleks konut için 84.63 m2 , ortak alan için 21,70 m2 olmak üzere toplam 106,33 m2 yapı kullanma izin belgesi tanzim edildiği, Bodrum merkeze 23 km, yalıkavak merkeze 5 km olduğu,Kabakum caddesi üzerinde AEGEAN HİLLS adli site içerisindeki L Blok 2 nolu bağımsız bölüm içerisindedir.Site eğimli arazi üzerine inşa edildiği, konu bağımzıs bölüme giriş 1. kattan aynı kotlu üst bahçeden sağlanmaktadır. 1. kat yan cepehde avlu, gişiten antre, açık mutfak salon, ön cephede teras, aşağıya iniş merdiveni, alt katta3 yatak odası, 1 banyo-wc, alt kotlu bahçede bağımsız bölüme hitap eden havuz imalatı bulunmaktadır. Site içerisinde ortak yüzme havuzu mevcuttur. Çevre parselde genel konut amaçlı siteler yerl almakta olup; belediye hizmetlerinden faydalanan bölgede yer almaktadır denilmektedir denilmektedir.
Adresi : Geriş mah. Kabakum cad. Aegean Hills sitesi L Blok No:2 Bodrum/Muğla
Yüzölçümü : 14.618,91 m2
Arsa Payı : 1/34
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK. 127. Md.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satışilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR