BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Yokuşbaşı'nda 153 m3 dubleks konut icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035618
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : YOKUŞBAŞI MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 5+1
: 153
Banyo Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/97 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ
2018/97 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 505 Ada, 3 Parsel, YOKUŞBAŞI Mahalle/Köy, BOYNUZÇUKURU Mevkii, H Blok zemin +1. Kat 1 nolu dubleks mesken nitelikli bağımsız bölüm olan taşınmaz tam hisse ile Halil Acaröz adına kayıtlı olup, bağımsız bölümlerin kayıtlı olduğu parsel üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir konu parselin 1/1000 ölçekli Bodrum koruma amaçlı revizyon ve ilave imar planında II. Derece etkileme geçiş alanı içerisinde kısmen TAKS; %7,5, KAKS;%15 konut alanı, kısmen imar yolu, kısmen temel eğitim alanında kaldığı belirtilmiştir olup yapı kullanım izin belgesinde konu dubleks meskenin 153,09 m2 , ortak alanının 61,06 m2 toplam 214,15 m2 olarak ruhsatlandırıldığı görülmektedir konu taşınmaz Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde yeralmakta olup belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Site içinde bahçe duvarları ile çevrilerek müstakil dubleks mesken şeklinde imal edilmiştir tapu kaydında her ne kadar dubleks mesken olarak geçse de yerinde yapılan incelemelerde konu meskenin parsel üçünde müstakil üç katlı betonarme blok olarak imal edildiği, bodrum katının tamamen gömülü olduğu, bodrum katının; salon-mutfak, 2 adet oda, 1 adet banyo-wc, zemin katının; salon-açık mutfak, 1 adet oda, banyo-wcve teras, 1. Katının; birinde banyo wc olan 2 adet oda, banyo wcve teras bölümlerinden oluştuğu görülmüştür. Meskenin doğramalarının PVC , zemin kaplamalarının lamine, ıslak hacimlerinin seramik , dubleks merdiven basamaklarının mermer, iç kapılarının mobilya kapı, dış kapısının çelik kapı, iç cephelerin alçı sıva, mutfağının hazır mutfak ankastre yapıldığı, vitrifiyelerinin eksiksiz olduğu, salonda şöminesinin olduğu, bahçe özel yüzme havuzunun bulunduğu, bina dış cephesinde dekoratif taş kaplamanın yapıldığı, bahçe peyzajının kaliteli malzeme ve işçilikler ile yapıldığı, yöreye özgü bitkilerin dikildiği, yüzme havuzu güneşleme terasının ahçap rabıta yapıldığı 3. Sınııf A grubu yapı özelliklerinde malzeme ve işçilikle imal edildiği görülmüştür. Teraslar ve açık alanlar hariç toplam 214,15 m2 kapalı alan olarak ruhsatlandırılan bağımsız bölüm 113/2400 arsa paylı olan bağımsız bölüm isabet eden arsa miktarı 1013 m2 olup mesken deniz manzarasına sahip olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Yokuşbaşı Mah. Emin Anter Bulvarı 1834 sokak Dış kapı no: 11 Bodrum /Muğla
Yüzölçümü : 21.511,53 m2
Arsa Payı : 113/2400
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.600.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Satış tarihindeki güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/97 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR