BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Türkbükü'nde site içerisinde lüks villa icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940299
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : GÖLTÜRKBÜKÜ MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 2+1
: 165
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 03.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/394 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2018/394 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kıymet Takdirine konu taşınmaza ait tapu kaydı bilgilerinde Muğla ili, Bodrum ilçesi, Türkbükü Mahallesi 189 ada 6 parselde yer alan 1.961,68 m² yüzölçümlü, 6 Adet 3 Katlı Betonarme Bina ve Arsası ana taşınmaz niteliğinde, F Blok Zemin Kat, 80/1293 Arsa Paylı, 2 nolu Mesken niteliğindeki, 2 nolu Depo Eklentili bağımsız bölüm TAM hisse ile ZİMAK Güvenlik Ekipmanları ve Makine Ticaret Ltd. Şti. adına kayıtlıdır.
28.08.2018 tarih 13225515-310.05.02-2861-13884-21674 Sayı ile Bodrum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Bodrum 1.İcra Dairesine gönderilen Kıymet Takdirine konu taşınmazın yer aldığı Türkbükü Mahallesi 189 ada 6 parsele ait İmar Durumu yazısında konu parselin 1/1000 ölçekli Bodrum Göl-Türkbükü Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında III.Derece Arkeolojik Sit Alanında, TAKS:0.35 KAKS:0.70 yoğunluklu konut alanında, kısmen imar yolunda kalmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz Bodrum merkeze takribi 20 km mesafede,Türkbükü merkeze takribi 300 m, denize kuş uçumu takribi 200 m mesafede, Türkbükü Mahallesi içinden geçen Şehit Gaffur Kaynar Caddesinden güneye sapan 115 Sk üzerinde yer alan 6 kapı numaralı CAVEA RESİDENCE adlı site içerisinde yer almaktadır.Site içerisindeki binalar özel mimari konsepte sahiptir. Bağımsız bölümün ana girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Girişte antre, giriş yanı genel wc, geniş açık mutfak salon, özel tasarım mutfak, ön cephede Türkbükü koyu manzaralı geniş teras alanı, tapu kaydında 2 nolu depo olarak geçen yerin zemin katla irtibatlı bodrum kat olarak düzenlenmiş olduğu, bodrum kata iniş merdiveni, merdiven altının depo alanı olarak düzenlenmiş olduğu, bodrum katta ön cephede içinde giyinme bölümü ve wc-banyo bulunan ön cephesi bahçeye çıkışı olan ebeveyn yatak odası, 2 adet kuranglezden ışık alan ve bahçeye çıkışı olmayan yatak odası ve 1 genel banyo-wc nin yer aldığı, teras ve kuranglezlerle birlikte brüt 165 m² büyüklüğünde olduğu, ıslak hacim döşemeleri seramik, açık-mutfak salon ve yatak odaların lamine parke ile döşenmiş olduğu, dış cephe eskitme rengi verilmiş boya, iç cephe saten alçı, asma tavan, ışık bantları, alüminyum cam doğramalar, lake oda kapıları vs yapılmış olduğu, üst düzey malzeme ve işçilik kullanılmış olduğu, aynı şekilde peyzaj ve çevre düzenlemelerinin bitirilmiş ve üst düzey malzeme kullanılmış olduğu, (site görevlisinin mal sahibi ile keşif sırasında yapmış olduğu telefon görüşmesinde Kıymet Takdirine konu bağımsız bölüm içerisinde yer alan banyo-wc'lerdeki vitrifiyelerin özel tasarım ürünler olup kendileri tarafından satın alınmış olduğu, bunlarla ilgili faturaların bulunduğu, taşınmazın standart vitrifiyeleri olmadığı, bu hususun özellikle Kıymet Takdir Raporunda belirtilmesinin talep edildiği, buna karşılık sözü edilen özel tasarım vitrifiye ürünlerinin sökülmesi durumunda konu taşınmaz gibi özel mimari konsepte sahip lüks Residance olduğu göz önüne alındığında üst düzey muadili vitrifiyeler takılması gerektiği, sonuç olarak konu taşınmaz gibi büyüklükteki residance niteliğindeki taşınmazın değerinin yanında nötr düzeyde etkiye sahip olduğu kanaatindeyiz), çevre parsellerde konut amaçlı yapılaşmalar ve villaların yer aldığı, yapılaşma oranının %100 mertebesinde olduğu, belediye hizmetlerinden faydalanan bölge içerisinde yer aldığı, cami, okul, eczane, fırın, sahile yürüme mesafesinde, büyük market, okul, cami vs gibi yerlere araçla ulaşım mümkündür.
Muğla ili, Bodrum ilçesi, Türkbükü Mahallesi 189 ada 6 parselde yer alan 1.961,68 m² yüzölçümlü, ?6 Adet 3 Katlı Betonarme Bina ve Arsası ana taşınmaz niteliğinde, F Blok Zemin Kat, 80/1293 Arsa Paylı, 2 nolu Mesken? niteliğindeki, 2 nolu Depo Eklentili bağımsız bölümün 2.500.000,00 TL (ikimilyonbeşyüzbin Türk Lirası) edeceği,
Yüzölçümü : 1.692 m2
Arsa Payı : 80/1293
İmar Durumu : Yukarıda yazılıdır
Kıymeti : 2.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18 İhale tarihleri itibarı ile Kanunen geçerli olacak KDV oranı uygulanaktır.
Kaydındaki Şerhler : Mükellefiyet yoktur.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/394 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR