BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Türkbükü'nde dubleks daire icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00952679
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : GÖLTÜRKBÜKÜ MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 25.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/332 Talimat
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2013/332 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 165 Ada, 1 Parsel, TÜRKBÜKÜ Mahalle/Köy, Köyaltı Mevkii, H Blok, Zemin C2 Kat, 23 Numaralı Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı. (1 nolu depo eklentili) Taşınmaz 3.derece arkeolojik sit alanında kaldığı, bölgesinin konut alanı olduğu, yapılaşma koşullarının, TAKS:% 10, KAKS:%20 olduğu, minimum parsel büyüklüğünün:2000m2, bina yüksekliğinin h=6,5 m, komşudan çekme mesafesinin:3,5 m olduğu belirtilmiştir. Ana taşınmaz üzerindeki yapılaşma halen Plat Bodrum Evleri Sitesi olarak bilinmektedir. Ana taşınmaz Türkbükü Köyaltı mevkiinde bir cephesi Bağarası Caddesi, bir cephesi Çamtepe Caddesi, bir cephesi 145 Sokak ve diğer cephesi de 146 Sokak ile çevrilidir. Türkbükü sahiline yaklaşık 600 m, Torba-Gündoğan yoluna 5 km, Bodrum Merkeze yaklaşık 23 km mesafede bulunmaktadır. Çevre ve komşu parseller üzerinde konu taşınmaz gibi konut amaçlı site ve müsakil konut, deniz sahiline doğru gidildikçe otel, restoran ve ticari amaçlı yapılaşmalar yoğunluk kazanmaktadır. Bu alandaki yapılaşma yoğunluğu % 80 oranlarına ulaşmıştır. Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz, Belediyenin şebeke suyu, çöp toplama hizmetleri, sokak aydınlatması, toplu taşıma gibi belediye ve telefon, elektrik gibi mevcut tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümün site içinde H blokta yer aldığı, H bloğun 3 katlı betonarme blok halinde imal edildiği, ön cepheden bakıldığında konu 23 nolu meskenin H bloğun sol tarafındaki zemin katta yer aldığı, zemin katın izdüşümündeki bodrum katın ise konu bağımsız bölümün tapu kayındaki eklenti olarak belirtilen deposu olduğu, aynı bloğun sol tarafında ise 24 nolu meskenin konumlandırıldığı, aynı bloğun 1.katların ise ayrı bağımsız bölümler imal edilmiştir. keşif tarihi itibariyle konu meskenin kapıları kilitli olduğu için içerisine girilememiştir. Sitede görevli olan kişilerin beyanları ve dışarıdan yapılan incelemelerde meskenin bodrum katıdaki eklenti 1 nolu depo ile birlikte fiili olarak dubleks mesken şeklinde düzenlendiği, zemin katında 2 adet oda, banyo-wc, bodrum katında; salon-açık mutfak, küçük bir oda-wc bölümlerinden oluştuğu, bodrum kat ön tarafının bahçe terası olarak düzenlendiği, meskenin dış kapısının çeli kapı, doğramaları PVC, balkon korkulukları ahşap, pencereden yapılan incelemelerde botrum kat zemin kaplamalarının seramik kaplama olduğu, dış cephede dekoratif taş kaplamaların yapıldığı, bahçe tanzimlerinin eksiksiz, kaliteli ve bakımlı olduğu görülmüştür.Sitenin özel giriş ve güvenliğinin olduğu ortak kullanım alanında yüzme havuzunun olduğu, konu bağımsız bölüm ile birlikte site içinde tüm bağımsız bölümlerin kullanılmakta olduğu görülmüştür.
Adresi : Türkbükü Köyü - Bağarası Mevkii (Plat Bodrum Evleri)
Arsa Payı : 126/4000
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/332 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR