BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Türkbükü'nde 90 m2 konut icradan satılıktır (çoklu satış)

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046499
Şehir : Muğla / Bodrum
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/457 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ

2018/457 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 189 Ada, 6 Parsel, TÜRKBÜKÜ Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat,1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tam hisse ile Turqua İnş. Turz. Taş. İth. İhr. Eml. Tic. A.ş adına kayıtlı olup, bağımsız bölüm üzerinde katmülkiyeti tesis edilmiştir. İmar durum yazısına göre parselin 1/1000 ölçekli Bodrum Göltürkbükü Koruma Amaçlı Uygulama İmar planında TAKS: %35, KAKS%70 yoğunluklu konut alanında kaldığı belirlenmiştir. Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni belgesi mevcuttur. Ruhsat bilgilerine göre A blokta toplam 3 adet bağımsız bölüm ile 95,37m2 depo ruhsatlandırılmıştır. Taşınmaz Bodrum ilçesi Türkbükü mahallesinde bulunmakta olup, Şehit Gaffur Kaynar caddesi ile 115 sokağın kesiştiği yerde yer almakta olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümlerin bulunduğu sitenin dış cephe hatları itibariyle değişik mimariye sahip olduğu, peyzaj ve bahçe düzenlenmesinin özel ve kaliteli işçilikler ile yapıldığı, bakımlı ve eksiğinin olmadığı, bahçe peyzajı kapsamında şelale şeklinde su kanalının oluşturulduğu, siteye kamera sisteminin kurulduğu, site giriş ve çıkış kapılarına şifreli kilit sisteminin konulduğu görülmüştür. Zemin katta salon, açık mutfak wc, teras eklenti depo olan bodrum katta içinde banyo-wc olan 2 adet oda bölümlerinden oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan incelemelerde bağımsız bölümün doğramalarının alüminyum doğrama dış kapısı çekil kapıolduğu kaliteli malzeme ve işçilik ile imal edildiği keşif tarihi itibari ile hiçbir eksiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Konu mesken ile birlikte site içerisindeki tüm bağımsız bölümlerin kapanmaz Türkbükü sahilini gören deniz manzarasına sahip olduğu görülmüştür. Herbir 644/1293 arsa paylı olan bağımsız bölümlerin her birine isabet eden arsa miktarı 98,62 m2 olup her biri eklenti depoları ile birlikte 90m2 kapalı kullanım alanına sahip olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Türbükü Mahallesi 115 Sokak No:6 Cavea Sitesi Bodrum / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.961,68 m2
Arsa Payı : 65/1293
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir
Kıymeti : 2.250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 189 Ada, 6 Parsel, TÜRKBÜKÜ Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tam hisse ile Turqua İnş. Turz. Taş. İth. İhr. Eml. Tic. A.ş adına kayıtlı olup, bağımsız bölüm üzerinde katmülkiyeti tesis edilmiştir. İmar durum yazısına göre parselin 1/1000 ölçekli Bodrum Göltürkbükü Koruma Amaçlı Uygulama İmar planında TAKS: %35, KAKS%70 yoğunluklu konut alanında kaldığı belirlenmiştir. Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni belgesi mevcuttur. Ruhsat bilgilerine göre A blokta toplam 3 adet bağımsız bölüm ile 95,37m2 depo ruhsatlandırılmıştır. Taşınmaz Bodrum ilçesi Türkbükü mahallesinde bulunmakta olup, Şehit Gaffur Kaynar caddesi ile 115 sokağın kesiştiği yerde yer almakta olup, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümlerin bulunduğu sitenin dış cephe hatları itibariyle değişik mimariye sahip olduğu, peyzaj ve bahçe düzenlenmesinin özel ve kaliteli işçilikler ile yapıldığı, bakımlı ve eksiğinin olmadığı, bahçe peyzajı kapsamında şelale şeklinde su kanalının oluşturulduğu, siteye kamera sisteminin kurulduğu, site giriş ve çıkış kapılarına şifreli kilit sisteminin konulduğu görülmüştür. Zemin katta salon, açık mutfak wc, teras eklenti depo olan bodrum katta içinde banyo-wc olan 2 adet oda bölümlerinden oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan incelemelerde bağımsız bölümün doğramalarının alüminyum doğrama dış kapısı çekil kapıolduğu kaliteli malzeme ve işçilik ile imal edildiği keşif tarihi itibari ile hiçbir eksiğinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Konu mesken ile birlikte site içerisindeki tüm bağımsız bölümlerin kapanmaz Türkbükü sahilini gören deniz manzarasına sahip olduğu görülmüştür. Herbir 644/1293 arsa paylı olan bağımsız bölümlerin her birine isabet eden arsa miktarı 98,62 m2 olup her biri eklenti depoları ile birlikte 90m2 kapalı kullanım alanına sahip olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Türkbükü Mahallesi, 115 Sokak No 6 Cavea Sitesi Bodrum / MUĞLA
Yüzölçümü : 1.961,68 m2
Arsa Payı : 65/1293
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir
Kıymeti : 2.250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/457 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR