BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum Turgutreis'de 80 m² daire icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127532
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TURGUTREİS MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/640 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Bodrum 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

Dosya No:2019/640 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 448 Ada, 22 Parsel, TURGUTREİS Mahalle/Köy, Köyaltı Mevkii, C Blok, Zemin Kat, 1 Numaralı Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı. Bodrum 1.İcra Dairesince 18.11.2019 tarihinde raporlanan TAKBİS Malvarlığı Sorgulaması bilgilerine göreKıymet Taktirine konu Muğla ili, Bodrum ilçesi, Turgutreis Mahallesi Köyaltı mevkii 448 ada 22 parsel, 629,31 m² yüzölçümlü, ARSA nitelikli, 1/6 Arsa Paylı, Kat İrtifaklı, C Blok Zemin Kat 1 nolu bağımsız bölüm TAM hisse ile borçlu adına adına kayıtlıdır. 22.11.2019 tarih 13225515-622.99-3286-12121/E.30564 Sayı ile Bodrum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden Bodrum 1.İcra Dairesine gönderilen Turgutreis Mahallesi Köyaltı mevkii 448 ada 22 parsele ait imar durumu yazısında, söz konusu taşınmazın, Turgutreis-Merkez 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında E:0.70 yoğunluklu S-2 lejantlı konut alanında kalmaktadır. Kıymet taktirine konu taşınmaz Bodrum merkeze takribi 20 km, Turgutreis merkeze takribi 2.0 km, denize kuş uçumu takribi 2.2 km mesafede, Turgutreis Mahallesi Köyaltı mevkii merkezinde, Ali Rıza Efendi Caddesi üzerinde yer alan 2 katlı betonarme aksamlı, çatı katı pergola ve pvc doğramalarla kapatılarak kat haline getirilmiş 3 katlı bloğun Zemin katında yer alan 40 C/1 kapı nolu daire olduğu tespit edildi. Dairede kiracı bulunduğu tespit edilmiştir. Giriş avlusu, girişte antre, açık mutfak salon, hol, 2 yatak odası, 1 banyo-wc ve teras alanından meydana gelmektedir. Yerler ve ıslak mekanlar seramik, duvarlar saten alçı boya, tavanlar kartonpiyer, ısıcamlı ahşap görünümlü pvc doğramalar, Amerikan oda kapıları, doğramalara ferforje demir korkuluklarvs yapılmış olduğu gözlemlenmiştir. Ortalama inşaat kalitesi ve malzeme ile inşa edilmiş olduğu, Bina yaşına paralel yıpranma ve eskimeler mevcuttur. Bina giriş avlusu ve teras alanıyla birlikte takribi brüt 80,00 m² dir. Manzara bulunmamaktadır. Çevre parsellerde benzer hüviyette konut amaçlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Yapılaşma %100 mertebesindedir. Belediye hizmetlerinden faydalanan bölgede yer almaktadır. Okul, market, muhtelif ticari işletmelere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Bu değerlendirmeler ışığında keşif tarihi itibarı ile kıymet takdirine konu bağımsız bölümün mevkii, konumu, çevre parsellerin kullanım durumu, ulaşımı, alt yapı hizmetlerinden faydalanması, binaların yapı tarzı, sınıfı, manzarası,binaların yıpranma payı dikkate alındığında değeri belirlenmiştir.
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bodrum 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/640 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR