BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum Torba'da dubleks mesken icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189002
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TORBA MAH. / BODRUM

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 10.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/374 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2020 15:00
Satış Yeri
:
Bodrum Adliyesi Girişi Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ


2011/374 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 181 Ada, 7 Parsel, TORBA Mahalle/Köy, Kuyucak mevkii Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Torba mahallesi, Kuyucak mevkii,181 ada,7 parselde 6 / 24 arsa paylı, A blok,1 bağımsız bölüm numaralı Dubleks mesken vasıflı taşınmazın Kat irtifakı kurulmuş, Kat Mülkiyeti tesis edilmemiştir. İmar durum bilgilerine göre, söz konusu parsel 1/1000 ölçekli Bodrum-Torba 1.Etap Revizyon ve İlave İmar Planında, Taks:0.075, Kaks: 0.15 Yoğunluklu Konut alanında kalmaktadır.Bahse konu mesken Torba mahallesi Rıza Anter caddesi üst kısmında bulunan Begonvil Caddesinde bulunmaktadır. Kapı numarası 33 dür. Bodrum katta 2 yatak odası,1 depo odası,1 banyo-wc, zemin katta açık mutfak, salon, wc ve teras, birinci katta 2 yatak odası, banyo-wc bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bahçesinde kendi kullanımına ait olan 5x5= 25 m² özel havuzu vardır. Torba koyu deniz manzarasına sahiptir. Kapalı kullanım alanı 130 m² ve 25 m² havuz bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde Aile Konutu Şerhi vardr.
Yüzölçümü : 1000,74 m2
Arsa Payı : 6/24
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Aile konutu şerhi
1. Satış Günü :---------------------
2. Satış Günü
: 28/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Adliyesi Girişi Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böylece fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR