BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Peksimet'de teraslı dubleks mesken icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00939922
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : PEKSİMET MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/487 Esas
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Bodrum 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2013/487 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İli/İlçesi Muğla/Bodrum, Mahallesi Peksimet Mevkii Bozdağ-Kadıkalesi, Ada 152, Parsel 18, Miktarı 4.148,07 m², Ana Taş. Niteliği 1 Adet Tamam 8 Adet Natamam 2 Katlı Bet. Bina Ve Arsası, Bağım Bölüm Nit. Dubleks Mesken, Bağ. Bölüm No 13 Nolu, Arsa Pay/payda 1/18, Hissesi Tamdır. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerindeki yapılaşma halen Koçyiğit Sitesi olarak bilinmektedir. Site, Turgutresi Beldesi, Kadıkalesi Mevkiinde Eski Yelken Otelin karşısında,6.Sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza Turgutreis-Gümüşlük Sahil yolundan ulaşılmaktadır.Gümüşlük ve Turgutreis Belde merkezlerine yaklaşık 3km,Bodrum Merkeze 23 km,bu alandaki deniz sahiline 200 m mesafede bulunmaktadır. Çevre ve komşu parseller üzerinde site, müstakil konut, otel, günübirlik turizm tesisleri amaçlı kullanılan yapılaşmalar bulunmakta olup bu alandaki yapılaşma yoğunluğu %90 oranlarına ulaşmıştır. Konu bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz Bodrum Belediyesi sınırları içerinde yer almakta olup çöp toplama hizmetleri, ulaşım, kanalizasyon, şebeke suyu, gibi belediye ve elektrik, tlf gibi bölgedeki mevcut tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu parsel üzerinde 9 adet ayrık iki katlı betonarme blok halinde site tarzı yapılaşmaya gidilmiştir. Konu bağımsız bölüm ile birlikte site üzerindeki tüm yapıların tamamlandığı ve kullanılacak durumda olduğu görülmüştür. Kıymet takdirine konu olan 13 Nolu bağımsız bölüm(dubleks mesken) site içinde 14 Nolu bağımsız bölüm ile birlikte aynı blokta yer almaktadır. Keşif tarihi itibariyle kapıları kilitli olduğu için içerisine girilememiştir.Dışarıdan yapılan incelemelerde konu meskenin doğramalarının pvc, pergolasının ahşap, dış cephelerinin sıva üzeri boya, pencere korkuluklarının demir korkuluk yapıldığı, balkonda barbeküsünün olduğu, yapı tarzı ve sınıfı olarak 3.Sınıf 3 A Grubu yapı olduğu görülmüştür. Aynı parsel içinde konu dubleks mesken ile aynı tip olarak imal edilmiş dubleks meskenlerin;Alt katının(zemin katının); salon-açık mutfak,1 adet wc ve teras, Üst katının(1.Katının) ise; 2 adet oda, banyo-wc ve teras bölümlerin oluştuğu belirlenmiştir. Konu meskenin dış kapısı ve dış cephe boyalarının yer yer yıprandığı görülmüştür. Meskenin bulunduğu parselin etrafının bahçe duvarları ile çevrildiği, bahçe tanzimlerinin yapıldığı görülmüştür. Konu mesken, 1/18 arsa paylı olup isabet eden arsa miktarı, 225,84m²dir. Rapor ekindeki ölçü krokisinden de görüleceği gibi konu meskenin 78,32 m² kullanım alanı bulunmaktadır. (İPOTEK ALACAĞININ TAHSİLİNE İLİŞKİN BODRUM 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2014/4635 ESAS SAYILI DOSYASININ SATIŞ TARİHLERİ İTİBARİYLE ALACAK MİKTARI İLE DİĞER İPOTEK SAHİBİ POMZA EKSPORT MADN. SAN. VE TİC. A.Ş.' NİN İPOTEK BEDELİNİN VE SATIŞ MASRAFLARINI GEÇECEK ŞEKİLDE İHALE EDİLECEĞİ)
Adresi : Turgutresi Beldesi, Kadıkalesi Mevkii Eski Yelken Otelin karşısı 6.Sk. Koçyiğit Sitesi No: 13 Bodrum/MUĞLA
Yüzölçümü : 4.148,07 m²
Arsa Payı : 1/18
İmar Durumu : Kısmen emsal 0,30 yoğunluklu Turizm alanında, kısmen de imar yolunda kalmaktadır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) İhale bedelini, katma değer ve damga vergilerinin tamamını verilen süre içerisinde ödenmesi hususu;

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR