BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum Karakaya'da dubleks mesken icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188991
Şehir : Muğla / Bodrum
: 121

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 10.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/781 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bodrum Adliyesi girişinde Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ


2015/781 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 206 Ada, 14 Parsel, KARAKAYA Mahalle, 10 Nolu Bağımsız Bölüm ARSA ana nitelikli, Zemin+1.Kat, 10 nolu, Dubleks Mesken nitelikli bağımsız bölüm Gümüşlük 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Planında Etkileme Geçiş Alanı içerisinde, TK1 Lejantlı Emsal Taks:0.20, Kaks:0.30 yoğunluklu Turizm+Konut Alanında kalmaktadır. Parsele ait 03.03.2009 tarih 20/09 No ile alınmış inşaat ruhsatı bulunmakta olup Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmadığı belirtilmiştir. İnşaat ruhsatına göre 10 nolu bağımsız bölüm 121,60 m² büyüklüğündedir. Bodrum merkeze takribi 22 km, Gümüşlük merkeze takribi 1.70 km, denize kuş uçumu 800 m mesafede, Gümüşlük merkezden kuzeye doğru ilerleyen 1018 Sokak üzerinde 1.50 kmilerledikten sonra batıya doğru sapan Deniz Yıldızı Sokağa saptıktan 100 m sonra yolun sağında yer alan MERCANKENT Sitesi içerisinde yer almaktadır. Deniz Yıldızı Sokaktan kuzeye doğru sapan yoldan site içerisine ve kıymet taktirine konu bağımsız bölüme ulaşım mümkündür. 2 katlı betonarme aksamlı, her ne kadar site içerisinde bulunsa da 4 etrafı bahçeli, tam müstakil villa hüviyetinde olduğu tespit edilmiştir. Zemin katta giriş, antre, açık mutfak salon, önde teras, arka cephede yatak odası, banyo-wc, 1.katta 2 yatak odası, 2 banyo-wc?den oluşmaktadır. Yerler seramik, amerikan mutfak, duvarlar saten alçı boya, deniz cepheli teras üzeri açık pergola olduğu, ortalama inşaat kalitesi ve malzeme ile inşa edilmiş olduğu gözlemlenmiştir. Korkuluk imalatları demir, ev etrafındaki bahçenin yapılı durumda olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın yer aldığı sitenin çevre düzenlenmesi ve peyzaj tamdır. Park sorunu yoktur. Çevre parsellerde yapılaşma oranı %50 mertebesinde olup yazlık amaçlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanan bölgede yer almaktadır. Bahçe katından görüldüğü kadarıyla site içi evlerin arasından ve üzerinden deniz ve doğa manzaralı olduğu görülmüştür. Deniz, avm, market, okul, hastane, banka, ptt gibi yerlere ulaşım ancak araçla mümkündür.
Yüzölçümü: 7.162,71 m2
Arsa Payı : 1/17
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 15/01/2013 Tarih ve 784 Yevmiye numaralı
AT Geçit Hakkı vardır şeklinde irtifak hakkı şerhi vardır.
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Adliyesi girişinde Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/781 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR