BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bodrum Eskiçeşme'de iki adet iki katlı kargir bina mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152814
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : ESKİÇEŞME MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 13:30
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, ESKİÇEŞME mahallesi, TÜRBEYANI mevkii, 972 ADA, 4 PARSEL sayılı İKİ ADET İKİ KATLI KARGİR BİNA VE ARSASI niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde Karaburgaz Hacılar Camiinin alt tarafında konumludur. Parsel içerisinde iki adet iki katlı betonarme blok şeklinde yapının bulunduğu, parselin cadde cephesinde konumlu bloğun zemin katında 1 adet 48 m² yüzölçümlü dükkan, bodrum katında 40 m² depo, 1 adet 42,18 m² yüzölçümlü konutun bulunduğu, 1.katında ise 1 adet 81 m² konut, parselin güney cephesinde konumlu bloğun zemin katında 2 adet her biri 32,36 m² yüzölçümlü 1+1 konut,1.katında ise 2 adet her biri 32,36 m² yüzölçümlü 1+1 konutun bulunduğu, hem ruhsat eki projede hem de fiili olarak bağımsız bölümlerde kat irtifakının kurulmadığı, parsel üzerindeki blokların dış cepheleri itibariyle yıpranmış oldukları, konut olarak kullanılan bazı meskenlerin iç mekânlarında kullanıcılar tarafından tamirat ve yeniliklerin yapıldığı, bazı konutların ise bakımsız kaldığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 263,98 m²
İmar Durumu : 1/1.000 ölçekli Bodrum Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave Uygulama İmar Plânında; II.Derece Etkileme Geçiş Alanı İçerisinde TAKS:0,25, KAKS:0,50 yoğunluklu KONUT alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tâhsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR