BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum Eskiçeşme Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928290
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : ESKİÇEŞME MAH. / BODRUM
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6579 Esas
Muhammen Bedeli
:
535,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.03.2019 10:20
Satış Yeri
:
Bodrum 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2017/6579 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Muğla ili, Bodrum ilçesi, Eskiçeşme mah., gümbet mevkii, 946 ada, 8 parsel, ana taşınmaz niteliği arsa, dubleks mesken nitelikli, 2 nolu bağımsız bölüm, borçlu adına tam hisselidir. parsel üzerinde kat irtifakı kurulmuştur. Ana taşınmaz gümbet merkez adnan menderes caddesi üzerinde yer almakta olup gümbet tepe taksi durağına ve barlar sokağına 500 m, gümbet sahil ve plajına 350 m, oasis alışveriş merkezine 1,5 km, bodrum merkeze yaklaşık 4 km mesafede bulunmaktadır. Çevre ve komşu parseller üzerinde yoğun olarak turizm ve ticari amaçlı yapılaşmalar bulunmakta olup bu alandaki yapılaşma yoğunluğu % 100 oranlarına ulaşmıştır. Ana taşınmazın da cepheli bulunduğu adnan menderes caddesi boyunca çok sayıda otel ve yerli yabancı turistlere yönelik işyerleri (dükkan ve mağaza) bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu gümbet merkez özellikle yaz aylarında Bodruma tatile gelenler tarafından yoğun olarak zaman geçirilen bir alan olarak dikkat çekmektedir. Yaz aylarında bölgedeki ticari işletmeler, kafe, bar, restorant, klüp benzeri eğlence mekanları, vb. bölge 24 saat açık hizmet vermektedir. Bodrum belediyesi sınırları içerisinde kalan taşınmaz elektrik, telefon, ulaşım ve belediyenin mevcut tüm alt yapı (şebeke suyu, sokak aydınlatması, çöp toplama hizmetleri gibi) hizmetlerinden faydalanmaktadır. Keşif tarihi (18/05/2018) itibariyle yapılan incelemelerde bağımsız bölümün bulunduğu parsel üzerinde müstakil 3 adet betonarme blok halinde yapılaşmaya gidildiği, konu bağımsız bölümün parselin ortasında, 2 katlı betonarme bina olarak imal edilen slokta yer alan 2 nolu dubleks mesken olduğu belirlenmiştir. Kaşif tarihi itbariyle kapıları kilitli olduğu için içeri girilememiştir. Dışarıdan yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümün parselin ortasındaki bloğun sol tarafında konumlu olduğu, aynı bloğun sağ tarafında ise başka bir bağımsız bölümün konumlandırıldığı görülmüştür. Dışarıdan yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümün doğramalarının PVC,dış cephelerinin dış cephe sıvası üzeri boya yapıldığı, güneş enerjisi sisteminin bulunduğu, 3. sınıf A grubu yapı özelliklerindeki malzeme ve işçilikler ile imal edildiği, yıpranma payının bulunduğu belirlenmiştir.Bağımsız bölüm tabanda 40 m² toplamda ise 80 m² olup isabet eden arsa miktarı 148,86 m² ' dir.
Adresi : Eskiçeşme Mh. Gümbet Mevkii Adnan Menderes Cad. 946 ada 8 parsel Bodrum/MUĞLA
Yüzölçümü : 622,34 m2
Arsa Payı : 114/602
İmar Durumu : Ana taşınmaz 1/1000 ölçekli bodrum koruma amaçlı revizyon ve ilave imar planında 2. derece etkileme geçiş alanı içerinde TAKS;0,20 Kaks=0,40 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 535.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. İhale katılımcı tarafından satış bedelinin tamamının ödemesi gereken süre içerisinde (İ.İ.K'nun 130.maddesi uyarınca 10 gün), aynı süre içerisinde taşınmazın satışından doğan KDV ve Damga Vergisinin yatırmasına, aksi taktirde süresi içerisinde (10 gün) yatırılmayan KDV ve Damga Vergisi nedeniyleİ.İ.K'nun 133.maddesi uyarınca ihale kararının kaldırılacağına,

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6579 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR