BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum/Eskiçeşme Mahallesi'nde 160 m² dubleks konut icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076214
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : ESKİÇEŞME MAH. / BODRUM
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ

2019/168 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 962 Ada, 1 Parsel, ESKİÇEŞME Mahalle/Köy, GÜMBET Mevkii, 58 Nolu Bağımsız Bölüm ''Bahçeli Kargir Altmı üç tane tamam yedi adeti natamam dubleks mesken'' nitelikli taşınmazın 1/3 hissesi Natalie Yasemin Gürsel adına kayıtlı olup, satışına karar verilmiştir. satışa konu taşınmaz Taks: 0,15 Kaks: 0,30 emsali konut alanında kalmaktadır. Konu parsel 13.04.1992 tarih 187/3 Ruhsat no ile yapı ruhsatı, 20.12.1994 tarih ve 138/6 Belge no ile yapı kullanma izin belgesi tanzim edilmiştir. Bodrum kat 47/2, Zemin kat 40 olmak üzere toplam 63,50 m2 den 70 adet bağımsız bölüm için yapı ruhsatı düzenlenmiştir. Taşınmaz Bodrum merkeze takribi 3,5 km, Bitez merkeze 1,5 km Gümbet merkeze 1,5 km mesafede Gümbet Mahallesinin kuzey-batısında yer alan 1516 sokak üzerinde yer alan Gümbet sitesi içerisinde 58 kapı numaralı bitişik nizamlı blok şeklinde inşa edilmiş, 2 katlı betonarme aksamlı bina olduğu tespit edilmiştir. konu bağımsız bölüm parselin doğusunda yer alan güneyden-kuzeye doru uzanan site içi yola cepheli konumda yer almaktadır. yerinde yapılan incelemelerde dubleks meskenin bodrum ve zemin katın ayrı girişi olan daireler şeklinde dozenlenmiş olduğu, zemin katta oturan kiracının beyanlarına göre bodrum katta uzun zamandan beri kimse tarafından kullanılmamış olduğu, bodrum katın girişte anter, açık mutfak, salon, 2 yatak odası 1 banyo-wc bahçede tek katlı betonarme aksamlı oda eklentisi ve ön cephede teras alanı, zemin katta giriş avlusunun sundurma ve pvc doğramalarla kaplı alan haline getirilmiş olduğu daire girişinde antre, 1 banyo-wc , açık mutfak salon, 2 yatak odası ve gğeniş teras alanı şeklinde tertiplenmiş olduğu gözlemlenmiştir. Yerler seramik , duvarlar satin alçı boya, tavanlar kartonpiyer, Amerikan mutfak, ahşap oda kapıları, çelik giriş kapısı şeklinde düzenlenmiştir.Yapı kullanma izin belgesine göre bina takribi 25 yıllıktır. bina kısmen tadilet görmüş olmasına karşılık bina yaşına paralel eskime ve yıpranmalar gözlemlenmiştir. Bodrum kat dışarıdan kısmen görülebildiği karadıyla tadilat gerektirecek durumda olduğu gözlemlenmiştir. Bununla birlikte bodrumve zemin katın projesinde belirtildiği gibi dubleks mesken hüviyetine getirilebilmesi için ciddi masraf greken tadilat yapılması gerekmektedir. Proje dışı büyütmeler, geniş teras alanları, avlu alanlarıyla birlikte takribi brüt 160,00m2 civarında olup kapalı net kullanım alanı takribi 110,00m2 civarındadır. Üst kattan site içi evlerin üzzerinden ve aralanırdan görülebildiği kadarıyla deniz manzarası bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bodrum kata hitap eden bahçe bakımsız durumda olduğu tespit edilmiştirn. Belediye hizmetlerinden faydalanan bölgede yer almaktadır. Çevre parsellerde benzer hüviyette konut amaçlı siteler turistlik tesis ve işletmeler yer almaktadır.
Yüzölçümü : 13.215,65 m2
Arsa Payı : 3/210
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR