BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bodrum Çiftlik'te dubleks villa icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179835
Şehir : Muğla / Bodrum
: 150

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/622 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Bodrum Adliye Girişi - Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ


2018/622 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 264 Ada, 3 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, Kabaağaç Mevkii, B Blok, 32 Numaralı Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı dubleks villa niteliğindeki taşınmazın tamamı. Taşınmaz, borçlu adına kayıtlı olup, Bodrum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan 15.11.2018 tarih 4035-19884-29990 Sayılı imar durumunda söz konusu Çiftlik Mahallesi eski 2504 yenisi 264 ada 3 nolu parsel Muğla Valiliği İl idare kurulunun 10.09.1998 tarih ve 833 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı paftasında, TAKS %10 KAKS %20, yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.Taşınmaz Çiftlik köyünden Mazı Köyü yolu yaklaşık 6.600 metre takip edilerek sağa dönüldüğünde yolun yaklaşık 1.600 metre devamında konumlu bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapılaşma Çifltlik Yeşil Vadi Sitesi olarak bilinmektedir. Site iki ayrı parsel üzerinde konumlandırılmıştır. Taşınmaza kısmen asfalt, kısmen stabilize yolla ulaşılmaktadır. Yakın çevresinde yapılaşma bulunmamaktadır. En yakın yerleşim alanı 4 km olan Mazı köyüdür. Taşınmazın bulunduğu alanda ulaşım, elektrik dışında diğer belediye ve alt yapı hizmetleri bulunmamaktadır. Yapılan incelemelerde konu bağımsız bölümün bulunduğu parselin çevresi köy yerleşim yerleri ve ormanlık alan olup parsel üzerinde site tarzı yapılaşmaya gidilmiştir. Taşınmazın kayıtlı olduğu parsel üzerinde toplam 40 adet bağımsız bölüm imal edilmiştir. Taşınmaz, B Blok, 32 Numaralı dubleks mesken villa olup 2 katlı betonarme bina olarak imal edlimiştir. Zemin katı, salon, mutfak, banyo-wc ve teras, 1.katı; 3 adet oda, biri odada olmak üzere 2 adet banyo-wc bölümlerinden oluşmuştur. Doğramalar ahşap, zemin kaplamaları seramik-lamine, iç kapılar pres kapı, dubleks merdiven kaplaması mermer, mutfak dolapları mdf yapılmıştır. Salonunda şömine bulunan bağımsız bölümün çatısı kiremit çatı olarak yapılmıştır.Doğrama, lamine kaplamaları, dış kıpısı, iç cephe boyaları ve mutfak dolaplarının uzun süre kullanılmaması ve bakımsız kalması nedeniyle oldukça yıpranmış olduğu, keşif tarihi itibari ile de konu bağımsız bölümün kullanılmadığı, iç duvarlarında yer yer çatlakların oluştuğu görülmüştür. Taşınmaz, tüm bağmısız bölümlerin müstakil dubleks villa şeklinde tip proje olarak imal edildiği, site içinde bazı bağımsız bölümlerin bahçe tanzimlerinin halen yapılmakta olduğu, konu bağımsız bölümün bahçe tanziminin yapılmadığı, sitede genel olarak bahçe tanzimlerinin natamam olduğu, konu bağımsız bölümün 3.Sınıf 3A Grubu yapı özelliklerinden malzeme ve işçilikler ile imal edilmiş olduğu, yıpranma payının bulunduğu görülmüştür. Yönetim planına göre yapı 15 yıllıktır. 1/40 arsa paylı olan konu dubleks villaya isabet eden arsa miktarı 763,17 m2 olup, TAKS%20 emsale göre 152,62 m2 olarak inşaat hakkına sahiptir. 150 m2 kullanım alanına sahiptir.
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Adliye Girişi - Adli Sicil Bürosunun Camının Ön Tarafı

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/622 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR