BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum Akyarlar'da dubleks konut mahkemeden satılıktır

BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154705
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : AKYARLAR MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
16.07.2020 13:30
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, AKYARLAR mahallesi, AKÇABÜK mevkii, 509 ADA, 20 PARSEL, 22 No'lu BAĞIMSIZ BÖLÜM sayılı MESKEN niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Akyarlar Mahallesinde bulunan Yeni Ülkü Sitesinde bulunmaktadır. Site içi kapı numarası 12'dir. Satışa konu bağımsız bölümüç katlı betonarme bina olarak imal edildiği, bodrum katının ayrı girişinin olduğu, zemin ve 1.katının ise dubleks mesken olarak kullanıldığı,zemin katın salon açık mutfak, teras, 1.katın ise 2 adet oda, banyo-wc ve teras bölümlerinden oluştuğu, bağımsız bölümün dış cephesinin sıva üzeri boya olduğu, boyaların oldukça yıprandığı, pergolaların ahşap, doğramaların pvc, dış kapısının çelik kapı olduğu, site içinde bahçe taş duvarları ile çevrili olduğu, bağımsız bölüme siteden giriş kapısının ferforje olduğu görülmüştür.
Adresi : Akyarlar Mah. Yeni Ülkü Sitesi No:12 Bodrum/MUĞLA
Ana Taş. Yüzölçümü : 15.331,74 m²
Arsa Payı : 1/62
İmar Durumu : Emsal:0,30 yoğunluklu TURİZM+KONUT alanında, kısmen İMAR YOLUNDA, kısmen TRAFO alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Proje:22/09/1981
Beyan:Bakanlar Kurulu Kararı Uyarınca Askerî Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri İçerisinde Bulunmaktadır. 21/03/2005-2791
Beyan:Akyarlar 2203 parsel, 2201 ve 2205 parselin bağımsız bölümlerinin ortak alanıdır.
Beyan:AT 2565 Sayılı Kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.
Haciz:Mirasçı Menderes ÇORABÇI hissesi üzerinde muhtelif hacizler vardır.
1. Satış Günü : 18/06/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 16/07/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tâhsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR