TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis/Tatvan'da bağımsız bölüm icradan satılıktır

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005878
Şehir : Bitlis / Tatvan
Semt-Mahalle : SARAY MAH. / TATVAN
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 01.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
112,823 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
SAHİL MAH. ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN/BİTLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TATVAN
İCRA DAİRESİ
2015/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 445 Ada, 68 Parsel, SOSYAL Mahalle/Köy, Zirai Donatım Caddesi Mevkii, 2. Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre taşınmaz Zirai Donatım Caddesi ile Kocakaplan Caddesi arasında, Cumhuriyet Caddesi'ne 40 metre, Tatvan Kaymakamlığı'na 520 metre, Tatvan Belediye Başkanlığı'na 2800 metre mesafededir. Bodrum+zemin+5 normal kattan oluşan binanın 2. katında konumlu 7 nolu bağımsız bölümün yüz ölçümü 90 m2'dir.Betonarme karkas bir yapıdır. Kaloriferli anasörsüz olan yapının dış cephesi sıvalı, boyasızdır. 2+1 odalı, mutfak, banyo , lavabo, wc, hol olarak dizayn edilen bağımsız bölümün ıslak zeminleri fayans, odalar parke, iç kapılar ahşap, camlar pvc'dir. Yapının yaşı 8-10 yıldır. Duvarlar plastik boyalıdır. Mutfak içerisinde mutfak dolabı bulunmaktadır. Yerler parke döşemedir. 3/B yapı sınıfındadır.Yıpranma oranı %10'dur.
Adresi : Saray Mah. Eski Ahlat Yolu Cad. Tatvan / BİTLİS
Yüzölçümü : 457,94 m2
Arsa Payı : 4/54
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı içerisinde, blok nizam 6 kata kadar müsaadeli konut alandır.
Kıymeti : 112.823,25 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde ipotek ve haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SAHİL MAH. ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN/BİTLİS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR