TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis/Tatvan'da 192 m2 daire icradan satılıktır

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979027
Şehir : Bitlis / Tatvan
Semt-Mahalle : SAHİL MAH. / TATVAN
Oda Sayısı : 4+1
: 192
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/207 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
SAHİL MAH. ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN/BİTLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

TATVAN İCRA DAİRESİ
2018/207 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 286 Ada, 252 Parsel, SAHİL Mahalle/Köy, Cumhuriyet Caddesi Mevkii, 6. kat 37 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre parselde toplam B+Z+6 kattan oluşan betonarme yapıda her katta çift daire olmak üzere mesken amaçlı 12 adet konut bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalı olup, plastik boyalıdır. Yapı çatılı olup, komşu parsellere olan cephesi kör, ön cephede yol, arka tarafı ise Vangölü cephelidir. Merdivenler betonarme olup, mermer kaplıdır. Merdicen korkulukları ve balkon korkulukları alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Yapı yaklaşık olarak 7 yaşındadır. Ruhsatlı olup, kat yönetim planı bulunmaktadır. Konutlar 4+1 çift banyolu olup, zemini laminant parke kaplı, duvarlar ve tavan sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolapları, mdf lam olup, tezgahlar granittir. Oda kapıları Amerikan panel kapı, daire giriş kapıları ise çelik malzemeden yapılmıştır. Islak zeminlerin duvar ve tabanı seramik olup, tavanı PVC plastik panel kaplıdır. Balkon zemini seramik, korkuluğu ise alüminyumdur. Kolonlar ve tavan brüt beton , çatı ahşap üzeri galvanizli sac, pencereler ise PVC+ ısıcamlıdır. Yapı kat alanı 825,00 m2 olup, zeminkatları asma katlı dükkandır.Açık otopark alanı bulunmaktadır. Bina asansörlü olup, Vangölü sahiline yakın bir konumda bulunmaktadır. Isıtma sistemi doğlagaz olup, bireysel kombilidir. Daire alanı 192,12 m2'dir.)
Adresi : Sahil Mah. Obalı Apt. Deniz Sitesi B Blok No:479 Kat:6 No:37 Tatvan / BİTLİS
Yüzölçümü : 4.184,48 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ticaret alanı bitişik nizam 7 kat(kısmen), Ticaret+Konut alanı bitişik nizam 7 kat (kısmen), yol alanı (kısmen)
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SAHİL MAH. ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN/BİTLİS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR