BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik/Bozüyük'te 120 m² daire icradan satılıktır

BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064119
Şehir : Bilecik / Bozüyük
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/63 TLMT
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZÜYÜK
İCRA DAİRESİ
2019/63 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Bozüyük İlçe, 894 Ada, 26 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, arıklar Mevkii, ..../zemin/..-1 Nolu Bağımsız Bölüm Konumu ve Çevresel Özellikleri:Konu taşınmaz, Bilecik ili, Bozüyük ilçesi, 4 Eylül Mahallesi, 881 Sokak, No:10 / 1 adresinde konumludur. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle 4-8 katlı konut amaçlı binalar bulunmaktadır. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve okul gibi ihtiyaçlar yakın mesafeden karşılanabilmektedir. Bölge orta-üst düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Mustafa Şeker Anadolu Lisesi ve Bozüyük Vergi Dairesi olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı yeterli derecede karşılayabilmektedir.Ana Gayrimenkulün Özellikleri:Değerleme konusu bağımsız bölümünde içinde yer aldığı taşınmaz, 894 Ada, 26 Parsel, 732,70m2 alanlı arsa üzerinde, betonarme karkas yapı cinsinde, inşa edilmiştir. Bina, bodrum kat + zemin kat + 6 normal kattan ibarettir. Binanın; bodrum katında; kapalı otopark, enerji odası, sığınak ve bina girişi, zemin katında; 1 ve 2 no lu meskenler, 1.normal katında; 3 ve 4 no lu meskenler, 2.normal katında; 5 ve 6 no lu meskenler, 3.normal katında; 7 ve 8 no lu meskenler, 4.normal katında; 9 ve 10 no u meskenler, 5.normal katında; 11 ve 12 nolu meskenler, 5.normal katında; 13 ve 14 nolu meskenler olmak üzere bina toplam 14 adet bağımsız bölümden ibarettir. Binanın dış cephesi, beyaz ve gri renkli akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Binada, doğalgaz tesisatı, asansör ve otopark alanı mevcuttur. Taşınmazın İç Mekan Özellikleri:Değerlemeye konu 1/14 arsa paylı, zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı mesken, kuzey, doğu ve batı cephelidir. Konu taşınmazın brüt 120 m2 kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Bodrum katta ve batı cephede yer alan bina giriş kapısına göre ön tarafta konumludur. Mesken, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc, hol ve 2 balkon bölümlüdür. Mevcutta meskenin; salon, mutfak, hol ve odalarının zeminleri laminat parke, ıslak zeminler seramik, salon ve odaların duvarları, alçı sıva üzeri saten boya ile boyanmış, tavanları kartonpiyer kaplıdır. İç mekân kapıları lake ve pencereleri PVC doğramadır. Banyo ve wc duvarları fayans kaplıdır. Mutfak dolapları laminat kapaklı ve mermerit tezgahlıdır. Banyo da duş kabini, klozet ve dolaplı lavabo, wc de alaturka tuvalet taşı ve lavabo mevcuttur. Giriş kapısı çelik olan dairede ısınma doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Dörteylül Mah. 881 Sk. No:10/1 Bozüyük / BİLECİK
Yüzölçümü : 732,70 m2
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı emsal:2.00, hmax:serbest,konut yapı adasında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Başkaca haciz yoktur.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra ve İflas Kanununun 127. Maddesi gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü gereğince gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçmesine,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR