BİGADİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bigadiç Fethibey Mahallesi'nde dubleks mesken icradan satılıktır

BİGADİÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133189
Şehir : Balıkesir / Bigadiç
Semt-Mahalle : FETHİBEY MAH. / BİGADİÇ
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/113 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Bigadiç Hükümet Konağı Önü Çay Bahçesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGADİÇ
İCRA DAİRESİ

2019/113 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri: Balıkesir İli, Bigadiç İlçesi, 846 Ada, 2 Parsel, Fethibey Mahallesi, Karlıca Mevkii, İkinci Kat 3 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Dubleks Mesken. Taşınmaz İlçenin yeni yerleşim bölgesi alanı içinde kalmakta olup, Bigadiç Belediyesine mesafesi 258m.dir.Zemini düz şekil olarak düzgün bir geometrik şekle sahiptir. Çevresinde aynı tür yapılar mevcuttur. Bigadiç Belediyesinin 03/03/2014 onay tarihli 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam üç kat (A3) konut alanında kalmaktadır. 846 ada ,1 nolu parsel ile ikili blok yapı nizamında yapı izni verilmiştir. denmektedir. Eklenti bilgilerinde kömürlüğü olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz Dubleks Mesken olup, zemin +2.katta 5 oda +1 salon dubleks dairedir. Alanı yaklaşık 220,00 m2 dir. Bunun 50,00 m2 si teras alanıdır.28 Haziran Caddesinin Pansiyon sokağını kestiği yerdedir. 3 AdetBanyo+WC bulunmaktadır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Arsa payı 4/9 dur. Pencere doğramaları PVC dir. Mutfak dolapları takılı ve eksiksizdir. Mutfak tezgahı granit tezgahtır.Isıtma sistemi kaloriferlidir. İç kapılar Amerikan masif kapı, dış kapı çelik kapıdır. Oda tabanlarının döşemesi ahşap parkedir.Islak zeminler seramik fayans döşelidir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Yeni yapı olduğu beyan edilmiştir.
Yüzölçümü: 240,85 m2 dir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanununun 17. Maddesinin 4.Fıkrası uyarınca muaf
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Bigadiç Hükümet Konağı Önü Çay Bahçesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/113 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR