BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Biga/Sakarya Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049574
Şehir : Çanakkale / Biga
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / BİGA
Oda Sayısı : 4+1
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

BİGA DOĞUŞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/850 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
235,172 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Biga Adalet Sarayı 2.Kat Satış Odası İdriskoru Köyü Biga/Çanakkale

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGA
İCRA DAİRESİ

2017/850 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli,Biga İlçesi,Sakarya Mah.tapuda 520 Ada,28 Parselde kayıtlı,Ana taşınmaz niteliği arsa vasfında,yüzölçümü 366,90 m2 olan arsada 137/1504 arsa paylı,3. Normal kat+Çatı katı,16 nolu Bağımsız Bölüm numarada kayıtlı,Bağımsız Bölüm Niteliği Mesken Dubleks vasfında taşınmaz tapuda borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmazİlçe merkezinde olup,belediyenin tüm altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanır niteliktedir.Kapalı pazar yerine 300 m,Biga belediyesine 450 m mesafede konumludur.Ana taşınmaz arsa üzerinde III/B yapı sınıfında,betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olan 4 katlı binadan meydana gelmektedir.Yapı 2-3 yaş aralığında olup,Yapının dış cephesinde mantolama üzeri dış cephe kaplaması mevcut olup,giriş kapısı ferforje doğramadır.Yapının merdiven kaplamaları renkli mermer olup,asansör mevcuttur.Satışa konu daire mevcut yapının içerisindeki 3.Kat 16 nolu Bağımsız Bölüm olup,Bağımsız Bölüm girişi 3.Katta olan içeriden merdiven ile çatı katına bağlanan dubleks mesken nitelikli dairedir.Bağımsız bölümün ilk katında giriş holü,banyo,wc,açık mutfaklı salon ve 1 adet yatak odası,içeriden üst kata bağlanan merdiven ile üst katında ise 3 adet yatak odası,1 adet banyo ve teras bulunmaktadır.Toplam 155.16 m2 brüt alana sahip olan satışa konu ilgili Bağımsız bölüm bakımlı ve kullanılabilir durumdadır.Pencere doğramaları PVC olarak imal edilmiş ve döşeme kaplaması salon ve odalarda parke,ıslak hacimlerde ise seramik kaplamadır.Satışa konu Taşınmazın(155,16 m2 alanlı dubleks dairenin) toplam değeri 235.172,25 TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Sakarya Mahallesi Dutluk Sokak No:18-20 bBiga/Çanakkale
Yüzölçümü : 366,90 m2(Satışa konu daire 155,16 m2'dir.)
Arsa Payı : 137/1504
İmar Durumu : Bitişik Nizam,dört kat inşaat izni verilen ,konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 235.172,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Biga Adalet Sarayı 2.Kat Satış Odası İdriskoru Köyü Biga/Çanakkale
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/850 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR