BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı'nda merkezi konumda 3+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892322
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
018/216 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2018/216 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 651 Ada, 16 Parsel, Hacıkara Mahalle, Karapınar Mevkii, A Blok Bodrum Kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Taşınmaz Özdemir Apartmanı A Blok giriş itibariyle Bodrum. Kattadoğu/batı cepheli 1 nolu Bağımsız bölümlü taşınmazdır. Taşınmaz 3 Oda ,Salon, Mutfak, Tuvalet, Banyo, ve 1 Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Mesken merkezi ısıtma sistemli ve dış cephesi mantolama ile kaplı bir dairedir. Mesken giriş kapısı belik iç kapıları Ahşap panel pencereleri ise PVC doğramalıdır. Taşınmazın 1 km çevresinde Sağlık Ocağı, Eczane, Cumhuriyet İlkokulu, Beypazarı Meslek ve Teknik Lisesi, Ankara Park/Mesire alanı ve Kapalı Semt pazarı bulunmaktadır.
Taşınmaz Beypazarı Merkeze 2 Km uzaklıkta olup ulaşım şehir içi dolmuşlar ile sağlanabilmektedir.
Yüzölçümü : 118,13 m2
Arsa Payı : 4/60
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye sınırları içinde, Konut Alanı Ayrık Nizam 4 kat imarlı olup E=0.35 Hmax = 1.40
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR