Yazdır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 8500 metre kare tarla

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452181
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : TACETTİN MAH. / BEYPAZARI
: 8500
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 03.11.2016 11:00
İhale Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
Muhammen Bedeli : 16745 TL
Dosya Numarası : 2015/622 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BEYPAZARI

İCRA DAİRESİ

2015/622 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara Beypazarı İlçesi, Tacettin (Tecenler) köyü, Paşakırı Mevkii 1360 Parsel, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfındadır. toprak bünyesi itibariyle killi tınlı bünyeli, derinlik açısından sığ (20-50cm), orta eğimli (%6-10) olup, kültür bitkilerinin tarımına bazı koruyucu önlemlerin alınması ile mümkün olabilecek II. sınıf sulu tarım arazisidir. yöredeki yıllık yağıt miktarı, ekolojik koşulları ve yukarıda açıklanan özellikleri dikkate alınarak uygun tarım teknikleri uygulandığında, nadasa yer verilerek taşınmazdan yıl aşırı buğday ürün almanın mümkün olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Beypazarı merkeze 30 km, Tacettin köyüne 2 km uzaklıktadır.

Yüzölçümü : 8.500 m2

Kıymeti : 16.745,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3083 S.Y.U.Y.nin 5. maddei gereği takyidlidir.

Satış Günü : 03/11/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İcr

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/622 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR