BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı/Hacıkara'da 2+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020561
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 2+1
: 36
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1771 Esas
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2018/1771 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1095 Ada, 14 Parsel, Hacıkara Mahalle, Namazgah Mevkii, Zemin kat 1 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Söz konusu taşınmaz Fatih caddesine 60 m, Belediye Binasına 1,5 km, otogara 1,8 km, Adliyeye 850 m mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kilitli parke taştır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Binanın zemin katı ticari olarak değerlendirilmek üzere dükkan şeklinde yapılmıştır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri silikon esaslı boya ile boyanmış vaziyettedir. Zemin kat dükkan cepheleri alüminyum doğramalı cam cephe şeklinde yapılmıştır. Binada doğalgaz hattı ve asansör mevcuttur. Merdivenler mermer kaplı olup korkulukları paslanmaz malzemeden yapılmıştır. Bina çevre düzeni yapılmış haldedir.Daire mimari olarak zemin katta binanın arka cephesinde bulunan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 2 oda, salon, mutfak, banyo ve antreden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı ahşap giydirmeli çelik kapıdır. Pencereleri ise pvc doğramalıdır. Dairenin doğalgaz iç tesisatı çekilmiş vaziyettedir. Tesisat ocakta doğalgaz kullanılacak şekilde dizayn edilmiştir. Daireye doğalgazlı tesisatı çekilmiş, sayacı takılmış vaziyettedir.
Yüzölçümü : 36,05 m²
Arsa Payı : 1/12
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1771 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR