BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı/Hacıkara Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020109
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/151 Talimat
Muhammen Bedeli
:
148,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2011/151 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Beypazarı İlçe, 653 Ada, 8 Parsel, Hacıkara Mahalle, Karapınar Mevkii, 1. Kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmaz tapu kaydında konut vasfındadır. Ana taşınmaz 4 katlı, 4 bağımsız bölüm içermektedir.Her katta 1 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi, zemin katından, batı yönünden sağlanmaktadır. Bahçe zemini toprak kaplı, çevresi beton duvar ile çevrilidir. Dış cephesi akrilik esaslı boya dekorludur. Ana giriş kapısı demir profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mozaik beton, duvarları saten boya dekorludur. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri demir profil doğramadır. İlçe Merkezine yakın, ara sokak konumludur. Bina eski yapı ancak bahçe, apartman boşluğu ve sığınak vb. alanları bakımlıdır. Taşınmaz binada 1. katta, bina girişine göre konumda yer almaktadır. Bağımsız bölüm doğu, kuzey, batı ve güney cephelidir. Projesine göre yasal net kullanım alanı 125 m² (Brüt 140 m²) olarak tespit edilmiştir. Projesinde ve mahallinde; Salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 3 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı kasa ve kanadı masif, iç kapıları masif yağlı boya penceleri ahşap doğramadır. Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplama, duvarları saten boya dekordur. Antre zemini marley, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları fayans döşelidir. Mutfak dolapları masif olup, tezgahı mermer malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda perdeli duş takımı, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Salon ve odalar tasarruflu ampul dekorludur. Salon ve odalar tasarruflu ampul aydınlatmadır. Isıtma sistemi sobalıdır. Taşınmaz ana binada ara katta, caddeye göre ön tarafta konumludur.
Adresi : Hacıkara Mah., Ömer Seyfettin Sokak, No: 15/2 Beypazarı / ANKARA
Yüzölçümü : 125 m²
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli, ayrık nizam, 4 kat, TAKS: 0,35, KAKS: 1,40, ön bahçe çekme mesafesi: 5m yan parsel çekme mesafesi 3 m yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 148.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/151 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR