BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı/Başağaç Mahallesi'nde 133 m² dubleks daire icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01021524
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : BAŞAĞAÇ MAH. / BEYPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 05.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/21 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Beypazarı İlçe, 1310 Ada, 2 Parsel, Başağaç Mahalle, G2 Blok Zemin 1. Kat 2 nolu bağımsız bölüm. Taşınmaz tapu kaydında konut-dubleks vasfındadır. Belediyeye 2 km, otogara 2,4 km, Adliyeye 970 m, Hastaneye 2,5 km kuş uçuşu mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri mantolama, sıva ve boyalı olup söveler mevcuttur. Bina çevre düzeni yapılmış haldedir. Bina etrafı 1 m yüksekliğinde perde beton duvar üzeri ferforje korkuluk ile çevrilmştir. Daire mimari olarak zemin + 1 katta bulunan, kuzeydoğu ve güney batı cepheli olan dubleks dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, genel banyo, tuvalet, antre, hol ve 4 balkondan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı renkli alüminyum doğramadan yapılmıştır. Daire giriş kapısı eski tip çelik kapıdır. Pencereleri ise ahşap doğramalıdır. Balkonları cam balkon kapatma sistemi ile kapatılmıştır.şeklindedir.Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, genel banyo, tuvalet, antre, hol ve 4 balkondan oluşmaktadır.Bina giriş kapısı renkli alüminyum doğramadan yapılmıştır. Daire giriş kapısı eski tip çelik kapıdır. Pencereleri ise ahşap doğramalıdır. Balkonları cam balkon kapatma sistemi ile kapatılmıştır.
Adresi : Başağaç Mah. Çam Sok. Kabaçam Konut Yapı Koop. G2 Blok No: 2 Beypazarı / ANKARA
Yüzölçümü : 133,80 m²
Arsa Payı : 2/104
İmar Durumu : İnşaat tarzı TAKS:0,30, KAKS: 1,20
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 2 nolu depo
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR